3. července 2017 11:18
Gabriela Gabrielová

Dluh se splatit musí. Jakkoli je starý

Dluh - upoutávka

O tom, že ne každá špionská akce musí skončit podle plánu, se budete moct přesvědčit v napínavém akčním dramatu ve středu na Prima MAX!

Rok 1965. Tři mladí agendi Mossadu – Rachel, David (Sam Worthington) a Stephan se vracejí domů jako hrdinové poté, co ve Východním Berlíně úspěšně vystopovali a zabili nacistického válečného zločince a bývalého doktora z Osvětimi.

Střih do současnosti. Nyní již vysloužilí agenti Rachel (Helen Mirren), David a Stephan mají status národních ikon, dcera Rachel dokonce o jejich misi napsala knihu. Oni však zoufale trpí pod tíhou tajemství, které se zavázali nikdy nikomu neprozradit.

Před třiceti lety v Berlíně se totiž odehrálo trochu jiné drama než to, které pak prezentovali před veřejností. Jejich životy nyní ohrožuje informace, podle které se muž, kterého tentkrát dostali za úkol zabít, objevil před pár měsíci živý a zdravý (relativně) v jedné nemocnici na Ukrajině. Dluh je dluh a je třeba ho splatit i po tolika letech. Dřív než se o něm dozví věřitel a srazí trojici hrdinů z piedestalu.

Perfektní špionážní thriller. První půlka nás semele skvěle vylíčenou atmosférou obsazeného Berlína, která houstne každou minutou, ve druhé se zase ocitáme ve víru nekontrolovaně se řítících událostí, jež mají jediný cíl: zlikvidovat dávného kostlivce ve skříni, než totálně vyleze na světlo světa (a to málem doslova). Je to napínavé, chytré a za zkouknutí to rozhodně stojí.

Věděli jste, že...

  • Velká část filmu byla natočena v Budapešti.
  • Tento příběh byl již jednou zfilmován a to izraelskými filmaři v roce 2007. Americká verze z roku 2010 je vlastně remake.
  • Všichni tři herečtí představitelé agentů za mlada si prošli náročným čtyřměsíčním tréninkem v bojovém umění Krav Maga, které používají izraelští agenti Mossadu.

Mušky, co se nevychytaly...

  • Bývalý nacistický doktor, jehož agenti přijeli do Východního Berlína vystopovat a zabít, používá při vyšetření Rachel, agentky v přestrojení, latexové rukavice. Ty se ovšem začaly v běžné lékařské praxi používat až po roce 1980.
  • Při návratu ze své mise v roce 1966 je trojice agentů vítána na malém letišti Atarot nedaleko Jeruzalému. V té době (v letech 1948 až 1967) bylo však letiště pod správou Jordánska, ne Izraele.
  • Fotoaparát skrytý v náhrdelníku, který Rachel používá k tajnému focení Vogela, je na svou dobu příliš malý. Digitální technika tehdy ještě neexistovala a fotit se muselo na film.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný