12. května 2020 06:00
redakce Prima Living

Disturbia: Co hrozivého odhalí Shia LaBeouf pod povrchem?

Poctivě odvedená práce. Tak by se dal třemi slovy charakterizovat tenhle napínavý thriller. Shia LaBeouf je třída a podobné role ho evidentně baví, děj odsejpá, napětí vás přikutá k obrazovkám. Nezbývá, než se kochat a jaksepatří si to vychutnat.

V úterý ve 20.00 na Prima MAX si můžete připomenout, že dostat zaracha je vždycky otrava. Když ho ale navíc dostanete od detektiva a víte, že hlídacího psa vám dělá policajt, který se netají s tím, že si na vás rád pěkně posvítí, je to tuplem otrava. Skutečný problém ovšem nastává, když k ukrácení dlouhé chvíle začnete šmírovat sousedy a zjistíte, že jeden z nich je patrně hledaný sériový vrah.

Sedmnáctiletý Kale byl odsouzen ke třem měsícům domácího vězení poté, co dal ve škole pěstí učiteli španělštiny. Kantor nevinnou poznámkou o Kaleově otci nevědomky otevřel ránu, se kterou se jeho student zatím nedokázal vyrovnat. Před rokem havaroval Kale s autem a jeho otec nehodu nepřežil.

Mladík je za útok na učitele poslán do domácího vězení: na kotník mu nasadí monitorovací náramek a jakmile by se vzdálil na více než 30 metrů od domu, spustí zařízení na policii poplašný signál.

Jestli si ale Kale na začátku myslel, že z toho vyvázl lehce, brzy mu dojde, jak se přepočítal. Máma mu postupně zakáže televizi i počítač, a tak si z nudy najde novou zábavu: šmírování sousedů. Brzy se k němu přidá hezká Ashley, která se do sousedství přistěhovala teprve nedávno, a kámoš Ronnie. Kaleově podezření, že spořádaný soused, pan Turner, by mohl být hledaný sériový vrah, zpočátku moc nevěří. Postupně jsou ale pohlceni vzrušující hrou, kterou se sledování potenciálního vraha zdá být.

Že to ale žádná hra není, jim dojde brzy. Pan Turner je nejdřív varuje, aby nestrkali nos do cizích věcí, a když neposlechnou, rozhodne se, že se nepohodlné trojice i spolu s Kaleovou mámou zbaví.

Co jste možná o filmu Disturbia netušili…

  • Casting na hlavní roli byl obzvlášť náročný, protože hlavní mužský hrdina prakticky nesleze z obrazovky. Výběr nakonec padl na hvězdu Transforemers, talentovaného Shiu LaBeouf a nutno říct, že to byl výběr nadmíru úspěšný.
  • Že za zrodem Disturbii stojí samá spolehlivá jména dokazuje i fakt, že produkci snímku má na svědomí Steven Spielberg a režijně si ji vzal pod svá křídla D. J. Caruso (Zloděj životů, Oko dravce, G.I. Joe 3).
  • Scenárista Christopher Landon, který má mimo jiné na svědomí scénáře snad ke všem dílům slavného duchařského snímku Paranormal Activity, přiznává, že nápad na scénář dostal ve chvíli, kdy přijel na návštěvu za sestrou na předměstí Los Angeles. Pod povrchem něčeho tak idylického se prý určitě musí dít něco strašného, nechal se Landon slyšet.

Snímek Disturbia sledujte v úterý od 20.00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný