10. května 2018 06:30
redakce Prima Living

Čtyři pírka vyprovokují Heathe Ledgera ke Zkoušce cti

Pákistánský režisér Shekhar Kapur, zodpovědný třeba za historický snímek Královna Alžběta, se rozhodl odlehčit trochu tón a natočit dobrodružnou výpravu o cti a lásce. O ty se do vyprahlé Afriky přijede rvát zneuctěný vojenský důstojník Heath Ledger.

Harry Feversham (Heath Ledger) má před sebou skvělou budoucnost – patří mezi nejlepší ve svém pluku a má těsně před zásnubami s dívkou svého srdce. Povstání proti britské nadvládě, které vypukne v Súdánu, ovšem od základů změní jeho život. Harryho pluk má být vyslán do boje proti rebelům a tato představa Harryho naprosto ochromí a naplní nejistotou a pochybnostmi o sobě samém. Krátce před odjezdem svého regimentu do Afriky proto rezignuje a odchází z armády.

Tento čin ale nezůstane bez odezvy – Harryho otec, sám voják, se svého syna zřekne a jeho nejbližší přátelé považují jeho čin za projev strachu a pošlou mu tři bílá pírka, symboly zbabělosti. Čtvrté pak překvapivě přijde od Harryho snoubenky, vlastnecky smýšlející Ethne (Kate Hudson).

Harry zůstává v Londýně, opuštěný a trpící obecným pohrdáním – až nakonec najde řešení. Navzdory svým pochybám o smyslu této války se v přestrojení vydává do Afriky, aby byl nablízku svým přátelům a podle možnosti jim pomohl.

Nenechte si ujít film Čtyři pírka v sobotu ve 20.00 na Prima MAX!

Co se ne úplně povedlo:

  • Když Harry uprostřed vřavy ztratí koně a je nucen vyskočit na záda jinému, volně běžícímu, můžete si vedle koně povšimnout dalšího jezdce, který mu drží otěže, aby kůň nezměnil rychlost ani směr.
  • Když na začátku filmu vojáci trénují s bajonety proti atrapám, je jasně vidět, že některé bajonety jsou gumové.
  • Rugby je sice drsný sport, ale to, co tady nechal rozhodčí bez povšimnutí (včetně zlomeného nosu), by v normální hře určitě neprošlo.
  • Když Harry řízne velblouda, aby se napil jeho krve, je k němu v pase přivázaný lanem. Když v příštím záběru velbloud odchází, Harry je zázračně bez provazu.
  • Když Jack pronásleduje odstřelovače, je v jednom záběru vidět, jak střelec běží úzkou uličkou, kde se v tu dobu pohybují dva dospělí a dítě. Odstřelovač poté vyšplhá na střechu, seskočí, přeleze pár zdí... a opět probíhá tou samou uličkou s těmi samými osobami.

Populární pořady na Prima Cool