5. ledna 2017 10:10
Gabriela Gabrielová

Čtyři oscaroví herci v napínavém Zděšení

Zděšení - upoutávka

Jeden z nejlepších pyrotechnických thrillerů, na jaké můžete narazit. Nenechte si ho ujít v úterý na Primě MAX ve 20.15.

Filmy typu „přízrak minulosti versus nový život“ mohou být zrádné, ale tenhle si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Zvláště díky dvojici Tommy Lee Jones a Jeff Bridges, které navíc zdatně sekunduje mladý Forest Whitaker. A kromě skvělých hereckých výkonů a pyrotechnických efektů disponuje tenhle snímek ještě jednou skvělou věcí. A tou je soundtrack! Oba hlavní hrdinové byli v určité životní fázi teroristé IRA, takže kdo jiný by měl být zodpovědný za hudební aranžmá, než jedineční irští mírotvůrci U2? Hit I Still Haven´t Found What I´m Looking For, který Tommy Lee Jones poslouchá při sestrojování bomb, vám už napořád bude znít tak nějak zajímavěji, a tvůrci mohou jen litovat, že album „How to Dismantle an Atomic Bomb“ vydali U2 až o pár let později.

A o co že tu jde? Vlastně je to příběh o soupeření dvou dlouholetých kamarádů z dětství. Jenže tihle kluci spolu nehráli počítačové hry, ale montovali bomby. A to soupeření se neodehrává v rovině – kdo získá holku jejich snů, ale na poli výbušnin. V určitý moment jejich životů se stalo něco, co je navždycky rozdělilo. Jim (Jeff Bridges) se rozhodl začít nový život a s novou identitou odčinit hříchy své minulosti jako pyrotechnik policejního oddílu v Bostonu, zatímco Ryan (Tomme Lee Jones) pokračoval ve své rozjeté „kariéře“. Po letech spořádaného života, právě v momentě kdy se chystá vstoupit do svazku manželského, ovšem Jimma jeho minulost v podobě bývalého teroristického učitele dožene...

Těšte se na spoustu vypjatých, bezvadně vygradovaných momentů, výbuchů, co jen vaše ušní bubínky snesou, a jak už jsme zmínili, senzační herecké výkony. Tommy Lee Jones se ve své záporňácké roli irského psychopata doslova vyžívá.

Pár zajímavostí...

  • Strýce Jeffa Bridgese ve filmu hraje jeho skutečný otec Lloyd Bridges.
  • Velkolepou explozi zámořské lodě neplánovaně odnesly i tucty okenních tabulek nicnetušících obyvatel východního Bostonu.
  • Při jednom výbuchu přistála zatoulaná střepina z bomby ani ne metr od šokovaného Jeffa Bridgese.
  • Pozorně si všimněte postavy jménem Bama. Máte dojem, že vám jeho představitel, herec Loyd Catlett, někoho připomíná? Máte pravdu. Jeffa Bridgese! Kromě své role byl Loyd v tomto snímku a v několika dalších Bridgesovým dublerem.
  • Málokdy se stane, aby se v jednom filmu sešli čtyři držitelé Oscara: Tommy Lee Jones, Jeff Bridges, Cuba Gooding Jr. a Forest Whitaker.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný