26. prosince 2017 10:00
Gabriela Gabrielová

Croodsovi opusťte jeskyni, svět čeká tam venku

Croodsovi - upoutávka

Tak trochu zpátečnický taťka, oddaná mamka, dospívající rebelka, malá štěkající holčička, devítiletý cvalda a velmi divoká tchyně. To je pravěká animovaná rodinka, která vás bude královsky bavit první večer nového roku 2018. Těšte se, cesta za novým domovem v podání Croodsových, je pořádný fičák!

Grug Croods jako správný táta miluje a chrání svoji rodinu. Všechny ale učí, že pro přežití musejí mít pořád strach, zásadně nepodnikat žádné novinky a pokud možno držet se v blízkosti jejich jeskyně. Jenže jeho dospívající dceři Išce tohle nestačí, dřímá v ní touha poznávat svět. Ani neví, jak blízko je od toho okamžiku, kdy se jí její sen splní. Jednoho dne totiž celá rodinka jen o vlásek vyvázne před strašlivým zemětřesením, které navždy zničí jejich jeskyni. A protože opravdu nezůstal kámen na kameni, tak se jedna prarodina vydává na cestu najít si novou bezpečnou jeskyni alias nový domov.

Před Croodsovými se najednou otevírá nový svět neznámých prapodivných zvířat, roztodivných rostlin a neskutečně barevných scenérií. Je vtipné vidět, jak se postupně bortí zaběhaná rodinná hierarchie, kde vládne táta Grug. Obzvlášť poté, co se rodince připlete do cesty sympatický mladík Guy. Umí rozdělat oheň, vymyslí boty, tolik se nestrachuje a jeho heslo zní: Zítřek. Navíc se Guy moc líbí Išce. Posila se nakonec hodí, protože Croodsovým jdou po krku nelítostná zvířata. A aby toho nebylo málo, začíná další zemětřesení….

Brilantní dpobrodružná animovaná komedie Croodsovi je ideální zábava pro celou rodinu. V pondělí 1. ledna ve 20.00 na Prima MAX!!

Animák plný hvězd

Pryč jsou časy, kdy se herci dívali na animované filmy jako na něco, co se jich netýká. Od doby, co se ustavila tradice rodinných animovaných megafilmů, propůjčují hlasy kresleným postavičkám herecké hvězdy první velikosti. A animáky jsou v podstatě mašiny na peníze. Tedy v případě, že se povedou. A tenhle potenciál Croodsovi jednoznačně měli. Při investovaných 135 milionech dolarů se celosvětově vrátilo v podobě zisku více než 580 milionů.

A kdo koho hrál:

Taťka Grug – Nicolas Cage

Maminka Ugga - Catherine Keener

Guy – Ryan Reynolds

Dcera Iška – Emma Stone

Syn Thunk – Clark Duke

Babi – Clorin Leachman

Ještě pár zajímavostí:

1. Chcete si Croodsovy s něčím porovnat? Jistí kritici tvrdí, že Croodsovi jsou Doba ledová křížená s Avatarem. Jiný názor zní Flintstounovi se potkávají s Dobou ledovou. A váš názor?

2. Ve filmu se objevuje řada zvířat i zvířátek, někdy jsou pidi, jindy obrovská, zlověstná ba někdy strašlivá. Jsou ale do puntíku všechna vymyšlená studiovými designéry. A že se páni umělci nenudili a pořádně popustili uzdu své fantazii, na to si počkejte do filmu. Uvidíte tygroidního chlupáče s mamutími kly a papouščími barvami, myšoidního minislona, obřího ptakouna s buvolími rohy, krokoprasepsa, sovího kočkodana a mnoho dalších.

3. Film Croodsovi měl premiéru na 63 filmovém festivalu v Berlíně.

4. Při hledání možných scenérií, v nichž by se příběh rodiny Croodsových mohl odehrávat, si tvůrci udělali exkurzi do národního parku Zion v Utahu.

5. Film původně začínal hledat svoje místo na slunci někdy v roce 2005 pod názvem Croodovo probouzení a šlo o příběh dvou jeskynních mužů na útěku, z nichž jeden je vynalézavý a ten druhý jeho objevy a vynálezy ničí. Hleďme, kam se za ty roky, kdy se příběh připravoval k natáčení, všechno posunulo. Ze dvou chlápků je najednou celá rodina.

6. Film Croodsovi (2013) je druhou spoluprací režiséra Chrise Sanderse a hudebního skladatele Alana Silvestriho. Poprvé spolupracovali na animovaném trháku Lilo&Stitch v roce 2002.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný