16. dubna 2016 23:00
Gabriela Gabrielová

Colin Farrel vyloví z moře tajemnou... Ondine

Ondine: Víla z hlubin - upoutávka

Bylo, nebylo, v zapadlém koutu divokého Irska vytáhl osamělý rybář své sítě a v nich našel krásnou ženu jménem Ondine. Byla to mořská panna anebo vodní víla? Dýchala, klepala se zimou jako normální člověk. Ale co by dělal člověk pod hladinou moře? Jak by mohl přežít? Kdo je tedy Ondine?

Irský rybář Syracuse (Colin Farrell) je paličák a vyléčený alkoholik. Žena se s ním rozvedla a dcerka Annie (Alison Barry) je těžce nemocná. Děvčátku postupně selhávají ledviny a musí jezdit na vozíku.

Když jí táta vypráví jako pohádku to, že vylovil Ondine (Alicja Bachleda) při lovu ryb, vytuší Annie, že se děje něco velkého. Je přesvědčená, že Ondine je tzv. selkie. Tedy dívka, která vyšla z moře, aby po sedm let žila v blízkosti jejich rodiny a přinášela jim štěstí. Po sedmi letech si podle pověsti pro krásku údajně přijde její mořský manžel a odvede ji zpět.

Jenže Syracuse nevěří na pohádky a asi ani nechce, aby Ondine odešla. Poskytl jí přístřeší a vypadá to, že je konečně zase šťastný. Ondine s ním vyplouvá na moře a při výlovu rybám zpívá překrásnou píseň. Syracuse pak vytahuje ven z vln sítě plné ryb a plodů moře. Ondine je na moři spokojená a náklonností k Syracusovi rozkvétá. Je na ní však znát, že něco tají. Temnou minulost?

Ve městě se začíná pohybovat podivný muž, který očividně po Ondine pátrá. Je to její pohádkový mořský manžel, který láká svoji „vodní dívku“ zpět, jak je přesvědčená Annie? Anebo je ten muž součást minulosti, před kterou Ondine utíká? Syracuse a Ondine se rozhádají, když se Syracuse na pohřbu kamaráda nechá přemluvit ke skleničce přípitku, opije se a začne Ondine bezdůvodně obviňovat. Ale to dvojice ještě netuší, že nejtěžší zkouška je teprve čeká…

Těšte se na: *nádherné irské scenérie a skvostné umělecké záběry *soundtrack, který vám bude znít ještě dlouho v uších *příběh, o němž nevíte, zda je to pohádka, či realita *jeho a ji. Colin Farrell a Alicja Bachleda. Krásní a talentovaní herci tvoří úžasný pár

Info – drby – detaily:

  • Slavný režisér Neil Jordan (Hra na pláč, Interview s upírem, Mé druhé já, seriál Borghiové) si dal v případě Ondine (2009) opravdu záležet na castingu. K brilantnímu herci Colinu Farrellovi našel neokoukanou polskou herečku Alicju Bachleda. A trojici doplnil malou Alison Barry, o které se říká, že je nová Dakota Fanning.
  • To, že hlavní dvojice rybáře a zachráněné „mořské panny“ se k sobě opravdu hodí, potvrzuje i fakt, že pracovní vztah herců Colina Farrella a Alicji Bachleda přerostl v partnerství i mimo plátno. V době natáčení ale spolu ještě nechodili.
  • Alicja má ve filmu mnoho opravdu náročných plaveckých scén, navíc v dost studené vodě omývající irské hrabství Cork. Určitě je nejméně v polovině snímku Ondine mokrá. Na natáčení přijela herečka o týden dříve, aby se „rozplavala“. K ruce měla trenéry a kaskadéry, kteří ji učili, jak dělat jednotlivé skoky a dělali jí plaveckou podporu.
  • V rozhovoru při propagaci filmu Ondine Alicja Bachleda několikrát zmiňovala, jak byla voda velmi chladná a role fyzicky náročná.
  • Fanynky ocení krásně dlouhovlasého Colina Farrella. Fanoušci nádhernou postavu a nevtíravě krásnou tvář a vlasy hlavní herečky.
  • Režisér Neil Jordan rád točí příběhy o lidech, kteří nezapadají do průměru a normálu. Ze společnosti jsou pro svůj charakter mnohdy vyhoštění. Ať už jsou to upíři, transvestité, mořská panna anebo žena, která na vlastní pěst po nocích pátrá po násilnících. Ostatně jeho heslo zní: Fascinují mě monstra a zrůdní lidé stejně jako nelogičnost a iracionalita.

(tek)

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný