30. srpna 2019 14:49
redakce Prima Living

Co všechno dokáže změnit Osudový dotek?

Říká vám něco efekt motýlích křídel? V thrilleru Osudový dotek si se změnou reality pohrává Ashton Kutcher, který díky svým deníkům z dětství najde nadpřirozený způsob, jak cestovat časem a změnit tak svůj dosavadní život. Prima MAX si zapněte v neděli ve 20.00.

Evan Treborn (Ashton Kutcher) vyrůstá na malém městě jen se svou mámou. V průběhu dětství a dospívání trpí zvláštními výpadky paměti, kdy se zničehonic probere na místě, aniž by si pamatoval, jak se tam dostal a co se dělo před tím. Jeho kamarádi ani máma mu to samozřejmě nevěří a myslí si, že si všechno jen vymýšlí. Na radu lékaře si Evan začne psát deník a s věkem se zdá, že výpadky paměti postupně mizí.

Střih. Nyní už dospělý Evan, student fyziky, si jednoho dne začne pročítat své staré deníky a zjistí nevídanou věc. S jejich pomocí se dokáže přenést do minulosti! Začíná nebezpečná jízda mezi minulostí, přítomností a budoucností, kde sebemenší změna událostí z Evanova dětství může spustit nekonečnou lavinu nepředvídatelných následků.

Možná jste o filmu Osudový dotek netušili, že…

  • Film získal ocenění diváků na mezinárodním festivalu fantastického filmu v Bruselu v roce 2004.
  • Vězeňské scény se točily ve skutečném vězení ve státě Washington se skutečnými vězni.
  • Pro roli Evana zvažoval režisér také Joshe Hartnetta, Seana Scotta či Joshuu Jacksona. Nakonec ji získal Ashton Kutcher, který se na roli připravoval studiem psychologie a mentálních poruch.
  • Herec Elden Henson, který ve snímku ztvárnil roli Lennyho Kagana, musel natočit své „normální“ scény jako první. Pro tu část snímku, kde je jeho postava šílená, musel totiž během měsíce přibrat 8 kilo.
  • Rozpočet snímku tvořilo pouhých 13 milionů dolarů.
  • Kromě oficiálního konce snímku byly natočeny ještě tři další. V prvním z nich se Evan potká s Kaylay na ulici, zadívají se na sebe a Evan ji pozve na kávu. Ve druhé, podobné verzi, se Evan za Kaylay otočí, zaváhá a vydá se za ní. Třetí závěr spočívá v tom, že se Evan přesune v čase do momentu těsně před svým porodem, a ještě v matčině břichu si kolem krku omotá pupeční šňůru, čímž spáchá sebevraždu. A jak to dopadne doopravdy? Na to se musíte podívat.

Režie: Jonathan Mackye Gruber, Eric Bress Scénář: Jonathan Mackye Gruber, Eric Bress Kamera: Matthew F. Leonetti Hudba: Michael Suby Hrají: Ashton Kutcher, Amy Smart, Melora Walters, Eric Stoltz, John Patrick Amedori, Elden Henson, Kevin G. Schmidt, Kevin Durand, William Lee Scott Rok uvedení: 2004

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný