20. srpna 2018 10:46
redakce Prima Living

Co skrývá Tajemství rodiny Stokerů?

Lehce znepokojivý, skvěle vizuálně zpracovaný mrazivý thriller s Nicole Kidman v roli labilní matky a Miou Wasikowskou coby její tajemnou dospívající dcerou. Nechte se postrašit na úrovni v úterý ve 22.45 na Prima MAX!

„Stokerovi“ jsou prvním anglicky mluveným snímkem korejského režiséra Chan-wooka Parka, který si v Asii vydobyl statut jednoho z nejoriginálnějších a nejtalentovanějších místních tvůrců, a je to vidět.

Může se chlubit tak dokonalým řemeslným zpracováním se záběry promyšlenými do nejmenších detailů, že samy o sobě tvoří umělecké dílo.

Pravda, scénář je u filmu taky důležitý. Tenhle má na svědomí herec Wentworth Miller (alias Michael Scofield z Prison Break) a je tak dobrý, že byl v roce svého vzniku (2010) zařazen na „černou listinu“ nejlepších nerealizovaných scénářů. Zfilmování se dočkal o dva roky později. Produkce se ujali bratři Ridley a Tony Scottovi, mimojiné také režiséři zodpovědní za takové kultovní počiny jako Top Gun, Poslední skaut, Nepřítel státu, Spy Game (Tony Scott) či Vetřelec, Gladiator, Hannibal a Prometheus (Ridley Scott). Jak tedy vidíte, předpoklady k tomu být skvělým bijákem „Stokerovi“ mají. A využívají ho do poslední kapičky.

Po tragické smrti otce v den svých osmnáctých narozenin se India Stokerová (Mia Wasikowska) seznamuje s Charliem (Matthew Goode), svým charismatickým strýcem, o jehož existenci až dosud neměla ponětí. Charlie nabízí, že se k Indii a její labilní matce Evelyn (Nicole Kidman) na nějaký čas nastěhuje, aby jim pomohl překlenout nejtěžší čas po bratrově smrti a finančně je zaopatřil. Evelyn jeho nabídku s nadšením přijímá, ovšem Indii se příliš nezamlouvá. Brzy si začne všímat toho, že tu něco nehraje, a je jen otázkou času, než si dá všechny indicie dohromady. Co se šokující skutečností ale udělá, až ji odhalí, to vás možná překvapí.

  • Nicole Kidman roli původně odmítla, neboť měla právě roztočeného Reportéra (2012) a po něm chtěla strávit trochu času s dětmi a manželem. Režisér Park ji ovšem ve filmu chtěl mít tak moc, že natáčení přesunul do Nashville, konkrétně do domu vzdáleného pouhých pět minut od její vlastní rezidence.
  • Podle Kidman se Mia Wasikowska, představitelka Indie, během natáčení prakticky nehnula od knížek. Nejvíce hltala Čechova a Tennessee Williamse. A ještě jedna zajímavost: stejně jako Nicole, i Mia je původem Australanka.
  • Wentworth Miller po natáčení prohlásil, že si při psaní v roli Charlese Stokera skutečně představoval herce Matthewa Gooda, který tuto postavu nakonec ztvárnil.
  • Režisér Park sice anglicky rozumí, ale nemluví. Proto měl s sebou na place a vlastně všude vždy tlumočníka.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný