6. května 2019 15:21
redakce Prima Living

Co se stane, až se ocitne Půl domu bez ženicha?

Další herecký koncert Vladimíra Menšíka. Komedie o umanutém otci, který svým dcerám i manželce způsobuje víc a víc vrásek a jeho snaha organizovat všem život má nakonec za následek… Ale víte co? Na to se podívejte už sami. Ve čtvrtek ve 20.00 na Prima MAX.

I když žánrově je film pojatý jako komedie s nádechem satiry, stejně dobře to mohlo být čistokrevné drama, protože setkání s povahou, kterou ve snímku zcela přesně ztvárnil Vladimír Menšík, by v reálu znamenalo neskutečný vopruz. Jenže jsme v komedii, a ještě k tomu v roce 1980 a tak je vše obráceno ve vtip, okořeněné kradmou kritikou socialistického materialismu a z dnešního pohledu dochuceno i špetkou nostalgie.

Franc (Vladimír Menšík) je hlava rodiny, která ve svém „revíru“ vládne pevnou rukou. Svým dvěma dcerám Olině (Veronika Freimanová) a Jiřině (Marta Krásová) se v rodné vísce rozhodl postavit pompézní vilu, kterou jim budou závidět všichni sousedi.

Nedbá posměšků okolí ani zdrženlivého postoje svých potomků a veškerý zápal a energii věnuje svému projektu. Komanduje nejen dcery a manželku (Blažena Holišová), ale i budoucího zetě Zdeňka (Ivan Vyskočil), ženicha Jiřiny. Tomu jedinému se vidina pohodlného života v přepychové vile zamlouvá, a tak se ochotně podřizuje přáním a rozkazům France.

To ovšem rozčiluje Jiřinu snad ještě víc než myšlenka na doživotní bydlení v Rezkovicích a snaží se přesvědčit svého snoubence, aby ještě před svatbou z vesnice odešli.

Otce přání jeho dcer ale vůbec nezajímá a všechny energicky popohání vstříc vytouženému cíli. A když se na scéně objeví Libor (Václav Vydra), kluk, se kterým Olina chodila do tanečních, začíná o něm hned uvažovat jako o druhém potencionálním ženichovi.

Zatímco v hlavě sumíruje velkolepé plány na dokončení vily a okázalou dvojitou svatbu, situace začíná být den ode dne napjatější a plány se začínají drolit.

Věděli jste o filmu Půl domu bez ženicha, že…

  • Ona vila se doopravdy nenalézá v Rezkovicích, ale v Příbrami.
  • Dana Medřická si ve snímku zahrála se svým synem Václavem Vydrou. V jiném filmu se již před kamerou nesetkali.
  • Kromě výše zmíněných jmen se ve filmu vyskytuje celá plejáda českých herců. Například Květa Fialová, Josef Somr, Karel Augusta, Jan Kraus, Hana Heřmánková a další.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný