4. února 2019 20:07
redakce Prima Living

Co kdyby… se z vás přes noc stal Otec rodiny?

Pohlazení po duši. Naivní, sladké, lehce moralizující jistěže, ale milé, vtipné a divákovu inteligenci neurážející. Takový ten slaďák, který vám zpříjemní náladu: Cage dobře hraje, Téa Leoni má šmrnc a celé je to zkrátka jedna velká pohoda.

Jack (Nicolas Cage) má všechno, co si může přát. Patří mezi elitu newyorských investičních bankéřů, bydlí v elegantním staromládeneckém bytě na Manhattanu, je obklopen luxusem a jeho šatník se skládá výhradně z drahých obleků. Rád o sobě prohlašuje, že v životě dosáhl všeho, po čem toužil. Jenže pak přijdou Vánoce a jeho tvrzení je díky hříčce osudu podrobeno testu.

Před třinácti lety Jack chodil s Kate. Navzdory jejímu přání, aby zůstal, se však Jack rozhodl pro kariéru a odletěl na stáž do Londýna. Po návratu už se s Kate nesetkal, zůstal svobodný, bezdětný a svůj život zasvětil práci.

Na Boží hod vánoční se však Jack probudí ne ve svém luxusním apartmá, nýbrž v domku na předměstí. Vedle něj leží Kate, po posteli rajtuje šestiletá holčička, která mu říká tati, a vedle z pokoje se ozývá dětský pláč. A to je jen začátek.

Místo Ferrari řídí Jack kombíka, místo značkových obleků mu ve skříni visí obyčejné košile a místo velkých investic a fúzí plánuje nanejvýš tak prodej pneumatik ve firmě svého tchána. Jenže díky milující a oddané Kate začne tomuhle životu pomalu přicházet na chuť. Otázka ale je, jak dlouho mu vydrží a zda se jednoho rána znovu neprobudí ve svém starém, poněkud osamoceném bytě. A pokud se tak stane, co s tím udělá.

Možná jste o filmu Otec rodiny netušili, že…

  • Celkový rozpočet snímku se pohyboval kolem 60 milionů dolarů, z čehož na plat Nicolase Cage padla celá třetina. Sázka na Cage se ale filmařům vyplatila. Film skončil jako kasovní trhák; v roce své premiéry se stal jedním z největší vánočních hitů a celosvětově tvůrcům vydělal více jak 120 milionů dolarů.
  • Nicolas Cage vlastnil navlas stejné ferrari, jaké řídil ve filmu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný