14. března 2018 10:00
redakce Prima Living

Cincinnati Kid a jeho přesvědčivá poker face

Slušné hráčské drama o pokeru s výbornou atmosférou a obsazením. Konec ve znamení psychologické bitvy u karetního stolu je vážně strhující, a to ať už jste fandové pokeru, nebo o něm nevíte víc, než že se nehraje s dominovými kostkami. Steva McQueena si nenechte ujít v pátek ve 20.00 na Prima MAX.

Ve 30. letech se do New Oreansu sjíždějí nejlepší hráči pokeru, aby se zde utkali ve velkém turnaji. Hrát má úřadující mistr této hry Lancey Howard a také mladý talentovaný Eric Stoner známý pod svou přezdívkou Cincinnati Kid (Steve McQueen).

Mezi sázkaři začíná být o hru vlký zájem. Je vyhlášen kurz 8:5 na Lanceyho, ale jeden z nejbohatších mužů ve městě, pan Slade, vsadí velké peníze na Kida a výsledek hry nehodlá ponechat náhodě. S podváděním mu má pomoci Ranař, jeden z nejlepších hráčů pokeru v zemi, kterému bylo pro jeho bezúhonost svěřeno rozdávání karet při hře.

Jenže Ranař dluží Sladovi velké peníze a je zatlačen do kouta: má rozdávat tak, aby Kid dostával vždy ty lepší karty. Vše jde podle plánu až do chvíle, kdy si o přestávce na spaní pozve Kid Ranaře na pokoj a vyčte mu rozdávání karet. Chce nad králem zvítězit bez cizí pomoci, a tak se rozdávání ujme Lady Fingers.

Možná jste o filmu Cincinnati Kid netušili...

Edward G. Robinson, který se ujal role Lanceyho Howarda, později ve své autobiografii napsal: „Nemůžu říct, že jsem se identifikoval s postavou Lanceyho; já jsem se stal Lanceym. Ten muž na plátně byl víc než jakákoli jiná postava, kterou jsem kdy ztvárnil, skutečně mnou. Navenek odměřený a kritický, uvnitř stárnoucí a plný pochybností o sobě samém. I ten závěrečný karetní souboj byl opravdový... Hrál jsem, jako by mi skutečně šlo o vše. Byl to jeden z mých nejlepších výkonů před kamerou a důvod byl ten, že to nebylo představení; bylo to symbolické shrnutí mé celoživotní pouti a hazardu se životem.“

Režie: Norman Jewison Předloha: Richard Jessup (kniha) Scénář: Terry Southern, Ring Lardner Jr. Kamera: Philip H. Lathrop Hudba: Lalo Schifrin Hrají: Steve McQueen, Edward G. Robinson, Ann-Margret, Karl Malden, Tuesday Weld, Joan Blondell, Rip Torn, Jack Weston, Cab Calloway, Jeff Corey, Theodore Marcuse Rok uvedení: 1964

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný