9. února 2016 12:00
Gabriela Gabrielová

Český Hannibal Milan Kňažko spolu s Dagmar Havlovou ve filmu Normal

Napsat "strhující snímek" je klišé. Někdy se bez něj ale člověk neobejde. Jak jinak popsat napínavý a šokující příběh masového vraha, který vraždil vše, co mu přišlo pod ruku. Nečekejte ale hektolitry krve, ale inteligentně vyprávěnou story. Film Normal na vás čeká v sobotu ve 22.10 na Prima MAX

Milan Kňažko v roli šíleného vraha bývá srovnáván nejen díky příběhu, ale i ztvárnění své postavy s Hannibalem Lecterem z Mlčení jehňátek.

Nečekejte ale hollywoodský blockbuster, snímek pracuje s poetikou německého expresionismu, která tak dobře dotahuje k dokonalosti děj odehrávající se ve 30. letech minulého století. Můžete se těšit na dokonale propracované detaily, kdy jde o každý pohyb nejmenšího svalu v obličeji, hru se světlem, perfektně vykreslenou atmosféru.

Vznikl tak výborný film, který zcela vybočuje z běžné české filmové produkce, zasloženě tak získal tři České lvy za kameru, hudbu a zvuk.

Příběh v příběhu

Ve snímku Normal se vrátíme do 30. let, kdy Sériový vrah Petr Kurten připravil v Německu o život osm lidí. Bezpočet dalších, kteří se zachránili jenom zázrakem, napadl. Policie po něm několik let bezradně pátrala, nakonec ho po udání jeho ženy dopadla. Kurtenovi je přidělen mladý právník Justus, který nemá mnoho zkušeností. Prokuratura chce, aby byl co nejrychleji odsouzen, Justus by ho rád ale prohlásil za chorobomyslného.

Thriller Normal je natočený podle skutečného případu masových vražd, které ve 30. letech minulého století otřásly celou Evropou. Na kontě měl ve skutečnosti nejméně 48 zločinů v Československu a Německu.

Oba muži se sblíží, Kurten svému obhájci postupně popisuje vražedné řádění, kterého se dopustil. Jeho vyprávění je ale jen prostředek k dosažení vlastních cílů. Zpoza vězeňské cely osnuje poslední velký zločin…

Výpravný dobový film zachycuje vražedné řádění i dramatický střet uvězněného vraha a jeho obhájce. Šílený a geniální vrah totiž i po uvěznění rozehrává svůj další smrtící scénář a příběh spěje ke strhujícímu finále.

V roli „českého Hannibala“ se na plátna kin vrací Milan Kňažko, protivníkem mu je mladý talent českého herectví Pavel Gajdoš v roli ambiciózního obhájce. Hlavní trojici postav doplňuje svým návratem na stříbrné plátno Dagmar Havlová jako tajemná vrahova manželka.

Film Normal vám okoření v sobotu ve 22.10 na Prima MAX

Gabriela Gabrielová

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný