4. února 2021 06:00

Celebrity s.r.o.: S jakými tvůrčími nápady přišel Jiří Mádl a za co štáb ušetřil milion?

Komedie Celebrity s.r.o. zobrazuje úskalí natáčení filmu. S čím vším se musí nespokojený režisér vypořádat? Uvidíte, že pastí je opravdu mnoho...

Když byla Jiřímu Mádlovi v komedii producenta Miloslava Šmídmajera nabídnuta hlavní role, nejdříve o ni příliš nestál. Až když si scénář pročetl důkladně a bylo mu přislíbeno, že do něj bude moci jakkoliv zasahovat, souhlasil. „Nakonec jsem v tom materiálu uviděl určitý potencionál,“ přiznal po natáčení Mádl.

Komedii Celebrity s.r.o. můžete sledovat online v archivu iPrima.cz

Herecké kreace

Přestože se kromě herectví věnuje i režii, získané zkušenosti z této profese do své postavy nepřenesl. „Ta role se mojí režisérské zkušenosti nijak nepodobá. Můj režisér ve filmu Celebrity s.r.o. bojuje s debilními herci, fašistickou nevkusnou producentkou a točí látku, kterou vůbec dělat nechce. Já to měl v životě úplně naopak. Ale jak se říká, i střízlivý zahraje líp opilého. Dokázal jsem se vžít do toho, jak se asi cítí,“ svěřil se Jiří Mádl, který měl dokonce možnost mluvit i do hereckého obsazení.

Dohodil například kamaráda Filipa Kaňkovského, kterého nejvíce proslavila role nájemního vraha Zahrádky ve filmu Příběh kmotra a díky němu byl obsazen i herecký bard Ladislav Mrkvička. „S ním jsem toužil hrát už dlouhou dobu. Konečně se mi to poštěstilo,“ prozradil herec.

Problémy s řízením

Ve snímku ho čekal nelehký úkol. Musel řídit hasičskou tatrovku, na což neměl patřičné řidičské oprávnění. Původně měl Mádla zastoupit vyškolený šofér, ale nepodařilo se ho namaskovat natolik důvěryhodně, aby mu byl dostatečně podobný, a tak musel za volant usednout on sám. Přestože takový „náklaďák“ řídil poprvé v životě, vše zvládl s přehledem.

U řízení se pořádně zapotil i zmíněný Filip Kaňkovský, který se do autoškoly přihlásil necelý týden před natáčením. Když došlo na scénu, v níž měl šoférovat, štáb pro jistotu nechal vyklidit celou ulici, aby se nikomu nic nestalo.

Krajiny i nečekané nápady

Natáčení probíhalo nejen v Čechách, ale také na Slovensku, kde došlo k veselé příhodě. Slovenský bača nahnal do záběru skoro 400 svých ovcí a vytvořil tak filmařům nádherný obraz tamní krajiny. Pokud by si produkce chtěla něco takového objednat přes firmu, musela by se plácnout hodně přes kapsu. Vyšlo by to na zhruba milion korun.

Scénář, který vycházel z divadelní předlohy Antonína Procházky, nakonec doznal hodně změn. „Ve hře je hlavní postavou druhořadý herec v seriálu toužící po závratné kariéře. Jirka Mádl správně odhadl, že pro diváky bude zajímavější režisér s ambicemi. Při psaní jsme se spolu samozřejmě na všem neshodli. On je někdy strašně paličatý a trval na určitých věcech, jiné zase chtěl vyhodit. Ale já jsem ho chápal, protože si to psal pro sebe, aby se mu to dobře hrálo. Je však pravdou, že na nápad homosexuálního mafiána a jeho jednu nohu jsem si zvykal dlouho,“ prohlásil s úsměvem režisér a producent Šmídmajer.

V dalších rolích uvidíme například Vilmu Cibulkovou, Zuzanu Bydžovskou, Andreu Růžičkovou, Martina Stránského, Zdenu Hadrbolcovou, Leoše Nohu nebo Roberta Jaškówa.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný