21. ledna 2021 14:00

Čekání na Patrika: Jiří Pomeje vzpomínal na svého oblíbeného režiséra, jehož také potkal tragický osud

Hlavní roli v rodinné komedii Čekání na Patrika ztvárnil Jiří Pomeje, který se díky své taneční průpravě postaral i o choreografii. Tím však jeho přínos nekončí.

V sobotu od 16:55 na Primě se ocitneme v prostředí internátu odborného učiliště, kde pod dohledem přísné vychovatelky studují dospívající dívky, jejichž hlavním cílem je najít si finančně zajištěné partnery. Hlavní roli v komediálním rodinném filmu si zahrál tehdy začínající herec Jiří Pomeje.

Vzhledem k tomu, že byl pohybově nadaný a tanci se věnoval už od dětství, režisér Petr Tuček mu dal za úkol, aby se postaral i o choreografii k celému filmu.

Šťastné vzpomínky

„Já jsem měl původně hrát už ve filmu Copak je to za vojáka, který pan Tuček točil asi rok předtím, ale dostal jsem zápal plic a z natáčení se musel omluvit. Dodnes mě to mrzí. Naše větší spolupráce vyšla až napodruhé v Čekání na Patrika. Byl to můj druhý film, kde jsem ztvárnil jednu ze stěžejních postav. První byl snímek Vladimíra Drhy Dotyky. Shodou okolností jsem se v těchto filmech měl velmi dobře, protože jeden se odehrával na holičském učilišti a druhý na textilním učilišti. Hrál jsem zhruba s dvaceti či třiceti krásnými sedmnáctiletými děvčaty. Zkrátka nádhera, když ti je osmnáct. Bylo to jedno z nejkrásnějších natáčení, které jsem zažil,“ zavzpomínal během života Pomeje.

Za šanci, kterou mu Tuček dal, byl vděčný. „Jeho filmy a seriály jsem měl rád. Skvěle se s ním dělalo. Byl báječný. Takový veselý a družný člověk se smyslem pro humor. My byli mladí blázni, vyváděli jeden průser za druhým, ale on s námi měl neskutečnou trpělivost. Je strašná škoda, že film Čekání na Patrika byl jeho posledním. Krátce nato nečekaně zemřel. Je ho strašná škoda,“ litoval Pomeje. Smutnou ironií osudu je, že zatímco Tuček zemřel v pouhých jednapadesáti letech, Pomeje se dožil vyššího věku o pouhé tři roky.

Krampolova bláznivá láska

Kromě něj ve filmu uvidíme Karla Rodena, Aloise Švehlíka, Karla Augustu, Davida Matáska, Gabrielu Vránovou, Bronislava Poloczka, Miroslavu Pleštilovou nebo tehdy osmnáctiletou Moniku Foris Kvasničkovou, která tehdy randila s o jednatřicet let starším kolegou Jiřím Krampolem. „Potkali jsme se v divadle Semafor. Bylo jí nějakých sedmnáct a já byl o deset let starší než její otec. Všichni mi říkali, jestli jsem se nezbláznil, odpovídal jsem jim, že nejspíš jo, ale že je to moc hezký,“ prozradil Krampol. Láska jim sice nevydržela, rozešli se ale v dobrém a zůstali přáteli.

Rodinný film Čekání na Patrika uvidíte v sobotu od 16:55 na Primě.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný