23. prosince 2019 06:00
redakce Prima Living

Cameron Diaz a Jamie Foxx v novém zpracování slavného muzikálu Annie

Je to sice banální a předvídatelný příběh, ale servírovaný v úhledném balení nesmírně pozitivního muzikálu, který se svou přímočarost ani nesnaží popřít. Představitelka malé Annie je bezvadná a Jamie Foxx je zkrátka sázka na jistotu. Nechte se pozitivně nabít v pondělí ve 20.00 na Prima MAX.

Annie je sirotek. Její rodiče ji kdysi opustili s tím, že jednoho dne se pro ni vrátí, a od té doby žije spolu s dalšími opuštěnými dětmi v pěstounské péči nevrlé slečny Hannigan (Cameron Diaz). To se však jednoho dne změní.

Před jistou srážkou s autem Annie zachrání náhodný chodec (Jamie Foxx). Ukáže se, že to nebyl nikdo jiný než Will Stacks, podnikatel, který právě kandiduje na pozici starosty New Yorku. Z nehody, kterou zachytily kamery, se stane senzace města. Will je oslavován jako hrdina a volební preference mu stoupají. Jeho poradci mají jasno: čím více se bude Will s Annie vídat, tím lépe pro jeho kampaň. A proč se vlastně jenom vídat? Proč se Will Annie rovnou neujme? Myšlenka, kterou podnikateli vnukne samotná dívka, se brzy změní ve skutečnost a Annie převrátí život naruby. Willu Stacksovi ale také. A jak to tak bývá, brzy je nad slunce jasné, kdo tu koho vlastně zachránil.

Nechte se dobře naladit v neděli ve 20.00 na Prima MAX.

Možná jste o filmu Annie netušili, že...

  • Snímek byl nominován na dva Zlaté glóby v kategoriích Nejlepší herečka v komedii či muzikálu (pro Quvenzhané Wallis alias Annie) a Nejlepší původní píseň.
  • Původně byla role slečny Hannigan nabídnuta Sandře Bullock, ale ta ji odmítla s odkazem na svoje dřívější vyjádření o tom, jak „nenávidí muzikály a přísahá, že nikdy nebude v žádném nehrát“. Roli pak vzala Cameron Diaz.
  • S nápadem na tento snímek přišel roku 2011 Will Smith, který plánoval, že se stane startovním můstkem herecké kariéry jeho dcery Willow. Začátek natáčení se ale posouval a posouval, takže když mohla produkce konečně začít (v roce 2013), byla už Willow pro roli Annie moc stará. Nabídku nakonec přijala malá Quvenzhané Wallis, která právě slavila velký úspěch s filmem Divoká stvoření z jižních krajin (2012), kde hrála hlavní roli.

Režie: Will Gluck Scénář: Will Gluck, Aline Brosh McKenna Kamera: Michael Grady Hudba: Greg Kurstin Hrají: Jamie Foxx, Quvenzhané Wallis, Rose Byrne, Bobby Cannavale, Adewale Akinnuoye-Agbaje, David Zayas, Cameron Diaz, Nicolette Pierini, Dorian Missick, Tracie Thoms, Mike Birbiglia Rok uvedení: 2014

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný