27. února 2021 06:00
redakce Prima Living

Bůh masakru: Nenáviděný režisér diriguje herecký koncert tepající do nás všech

Brilantní tragikomedie zasazená do jednoho pokoje, plná sarkastických dialogů, talentovaných herců a gradujícího napětí. Jste-li fandou minimalistických chytrých konverzaček, Bůh masakru povinně patří na váš seznam „Musí se vidět“.

Ve středu od 22:50 na Prima MAX uvidíte, jak půl roku po propuštění z domácího vězení ve Švýcarsku usedl známý polský režisér Roman Polanski (Rosemary má děťátko, Pianista, Čínská smrt) opět do režisérské židle, aby na filmové plátno převedl jednu vynikající divadelní hru.

Ve spolupráci s Jasminou Rezy, která bezpochyby patří k nejhranějším současným francouzským dramatikům, natočil hořkou komedii, jež svůj divadelní původ nezapře. Snímek o tom, co všechno se ukrývá pod maskou, kterou si nasazujeme navenek, zahájil v roce 2011 festival v Benátkách a setkal se s velkým ohlasem jak od diváků, tak od kritiků.

Elegantní investiční makléřka Nancy a její manžel, poněkud cynický advokát Alan, versus intelektuálka Penelope a její muž Michael, obchodník s domácími potřebami. To jsou ústřední páry příběhu, který nás zavede do nejhlubších zákoutí lidské duše a odkryje emoce, které se většinou úspěšně snažíme skrývat.

Na začátku byla obyčejná dětská rvačka dvou kluků, kteří se do sebe pustili na hřišti. Incident bohužel neskončil jen pár modřinami, ale došlo i na vyražené zuby a natržené rty, a tak rodiče „oběti“ pozvali na návštěvu rodiče „útočníka“, aby vyplnili pojistnou událost a vše v klidu vyřešili. Jenže zpočátku korektní jednání se brzy promění ve stupňující se spory – nejen mezi manželskými páry ale i napříč mezi manžely samotnými. Postupně jsme svědky odkrývání pravých osobností hlavních protagonistů včetně všech mindráků, předsudků a pokrytectví.

Ukáže se, že Penelope, která si hraje na intelektuálku mající na srdci pouze dobro všech okolo, tím ve skutečnosti jen zakrývá naprostou bezradnost. Michael se zase poněkud nešikovně pohybuje ve vyšší společenské vrstvě, než do jaké patří. Advokát Alan je posedlý svou prací a nic jiného ho vlastně nezajímá. A Nancy trpí komplexem, že synovi nedává vše, co by měla.

Zažíváme vratkost manželských vztahů a nahlížíme až na kost obnažených charakterů. A chvilkami z toho až mrazí, protože nikdo z přítomných z toho moc dobře nevychází a původně přátelská debata se zvrhává do absurdních rozměrů.

V podání takových es, jako je Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz (Nespoutaný Django, Zelený sršeň, Hanebný parchanti) a John C. Reilly (Strážci galaxie, Zombieland, Bratři z donucení), jde o skutečný herecký koncert.

Drama Bůh masakru uvidíte ve středu od 22:50 na Prima MAX!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný