5. září 2018 12:05
redakce Prima Living

Bude se loupit. A ve velkém! Ve Velké filmové loupeži

Bláznivá komedie plná přehmatů, převleků a omylů v podání Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse ve dvojrolích sebe samých a svých dvojníků. Poslední komedii režiséra Oldřicha Lipského si nenechte ujít ve čtvrtek ve 20.00 na Prima MAX.

V Praze v paláci U Hybernů se chystá velkolepá výstava u příležitosti 40 let znárodnění české kinematografie a právě tady se odehrává i náš příběh. Pětice gangsterů pronásleduje komiky Lábuse a Kaisera a jejich dvojníky, uhlíře Lambase a veksláka Krále, ve snaze zmocnit se přístroje, který ve světě nemá obdoby. Jde o takzvaný superholograf, který dokáže přenášet postavy z televizní obrazovky do skutečnosti, a naopak smrtelníky umí přemístit do filmových příběhů.

Přístroj odeslal na pražskou adresu populárních komiků jeho japonský tvůrce, vědec Suzuki, za značně dramatických okolností: profesorova tajná laboratoř byla přepadena a zločinecká banda chtěla přístroj ukrást. Na poslední chvíli ho zachránil jeden z dělníků, když balík přendal na jiný pás a ten zmizel neznámo kam.

Objevil se až v Praze, kde si ho na místo videosoupravy Sony, kterou vyhráli v soutěži, vyzvedli právě zmínění komici. Osudná bedna se ovšem díky řadě spletitých náhod a omylů dostane do rukou údržbáře Lojzíka, který ji hned vyzkouší a přemístí vrátného z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. Vzápětí jsou do současnosti přeneseni husiti a dvojníci komiků se ocitají na Titaniku.

Jak to všechno nakonec dopadne? Dívejte se!

Co jste možná netušili…

  • Velká filmová loupež je posledním snímkem režiséra a scenáristy Oldřicha Lipského, který má na svědomí takové pecky české kinematografie jako Limonádový Joe (1964), Jáchyme, hoď ho do stroje (1974), Marečku, podejte mi pero! (1976) či Adéla ještě nevečeřela (1977). Jeho náhlá smrt přišla uprostřed natáčení, a tak se role režiséra pro zbytek filmování ujal spoluautor scénáře Zdeněk Podskalský.
  • Na snímku spolupracovali i další zástupci slavného rodu Lipských. Oldřichův o rok starší bratr Lubomír si střihl roli vrátného a jeho syn Dalibor film stříhal.
  • Před kamerou se tu na chvilku mihne i režisér Václav Vorlíček a to v roli číšníka v hospodě, kde Lampas (Jiří Lábus) popíjí s kumpány pivo.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný