1. ledna 2021 06:00
redakce Prima Living

Božská Florence: Umí Meryl Streep ve skutečnosti zpívat? Tahle role pro ni byla velká výzva

Nečekejte žádnou třeskutou legraci ani hluboce vážné drama s tragickou hrdinkou k politování. Spíš tak něco mezi, což je dobře. Je to vtipné, svižné a skutečně skvěle obsazené. Nyní si můžete celý film přehrát online v archivu iPrima.cz.

Meryl Streep, Hugh Grant a k tomu (milovníci Teorie velkého třesku, pozor!) Simon Helberg známý jako lamač dívčích srdcí Howard Wolowitz, to je vskutku silná trojka. Tenhle snímek má všechno, co byste čekali od Oscary ověnčeného díla, škoda jen, že se těch zlatých sošek nakonec nedočkal.

Přehrajte si film Božská Florence on-line v archivu iPrima.cz:

Vyzdvihovat výkon Meryl Streep už zní šíleně fádně, ale ono to jinak prostě nejde. A Hugh Grant? Tak precizně a s takovou dávkou taktu a citu svoji roli už dlouho neztvárnil. A k tomu sympatický výkon Simona Helberga, který dějovou linku vtipně odlehčuje… Všem třem to prostě jede jako dobře namazaný stroj speciálně vycizelovaný pro náročného diváka.

Skvělé herecké výkony by ale neměly zastínit komičnost mnohých situací, které k úspěchu filmu přispěly nemenší měrou. Především zábavné kvílení Florence a výborné ksichtíky jejího mladého klavíristy vás přinutí strávit celou dobu u obrazovky s úsměvem na tváři. A to se počítá. Jak Meryl Streep dokázala zahrát to, že neumí zpívat, když to ve skutečnosti umí, je prostě záhada.

New York roku 1944. Závratně bohatá Florence (Meryl Streep) spolu se svým manželem St. Clairem (Hugh Grant) vedou vyhlášený divadelní klub. Oba patří k umělecké smetánce newyorské společnosti a k velkorysým patronům vážné hudby. Florence, která se jako mladá musela vzdát muzikální kariéry, se rozhodne splnit si na stará kolena sen a stát se operní pěvkyní. Jediný problém tkví v tom, že postrádá jakýkoli pěvecký talent, ovšem okolím je ujišťována o opaku. Její manžel, přítel a manažer ji láskyplně chrání před krutou pravdou a díky svému vlivu dokáže umést mnoho cestiček – podplatit kritiky či vyprodat sál členům vlastního divadelního klubu. Když si ovšem Florence usmyslí, že uspořádá velkolepý koncert v samotné Carnegie Hall, ocitá se St. Claire před obtížnou výzvou.

Možná jste o filmu Božská Florence netušili, že…

  • Snímek byl nominován na Oscary v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli a Nejlepší kostýmy. Ani Zlaté glóby nepřešly film bez povšimnutí. Nominaci na zlatou sošku si snímek vysloužil ve čtyřech kategoriích, konkrétně v kategorii Nejlepší film (muzikál nebo komedie), Nejlepší herečka, Nejlepší herec a Nejlepší herec ve vedlejší roli.
  • Snímek byl natočen na základě skutečných událostí ze života skutečné Florence Foster Jenkins. Pro Meryl Streep byla role velká výzva, neboť jak uvedla v jednom z rozhovorů, pamatovala si, jak všichni ve škole umírali smíchy při poslechu záznamů zpěvu Florence. Myslela si, že napodobit ji bude hračka, ale paradoxně to bylo mnohem náročnější než zpívat čistě.

Režie: Stephen Frears

Scénář: Nicholas Martin

Kamera: Danny Cohen

Hudba: Alexandre Desplat

Hrají: Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg, Rebecca Ferguson, Nina Arianda, Stanley Townsend, Allan Corduner, Christian McKay, David Haig, John Sessions, Brid Brennan, John Kavanagh, Maggie Steed, Paola Dionisotti, David Mills, Carl Davis, Josh O'Connor, Nathan Osgood, Ewan Stewar a další.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný