26. dubna 2018 10:00
redakce Prima Living

Blázniví Burani z Beverly Hills

Čekejte humor, i když ne zrovna intelektuální, a příběh vycházející z legendárního amerického sitcomu. Parta nejryzejších venkovanů se s největšími snoby z Beverly Hills střetne v pátek ve 21.50 na Prima MAX.

Vdovec Jed Clampett žije s dospívající dcerou Elly May a svéráznou babi v odlehlém srubu uprostřed divočiny. Rodina typických amerických venkovanů si užívá přírody a svého osobitého stylu života až do chvíle, kdy Jed místo zajíce trefí v lese kulovnicí zem a z ní vytryskne nafta. Je jí tolik, že záhy se na prahu jejich chátrajícího stavení objeví zástupci obří petrolejářské firmy s nabídkou, která se neodmítá. A tak se Clampettovi stěhují. Posíleni bratránkem Jethrem a miliardou dolarů míří jejich kroky do rezidenční části Beverly Hills.

Už při příjezdu vzbudí skupinka nechtěnou pozornost. Jethro vlastní veterána poslepovaného ze všeho možného, Elly May se s každým pere, babi nadává na civilizaci a chce zpátky do lesa. Jen otec Jed zachovává klid a nepřekvapí ho ani skutečnost, že místo příjemného domku jim zástupci banky předají luxusní sídlo, v němž je nad přízemím „postavený ještě jeden dům“. Tím ale dobrodružství Clampettových v srdci Kalifornie teprve začíná.

Záhy se je z jejich nového domova pokusí vyhodit pečlivá asistentka prezidenta banky, slečna Jane Hathaway, která partu sedláků s tlupou domácího zvířectva mylně považuje za kočovné zloděje. Za znevážení miliardářské rodiny je prezidentem banky Drysdalem na hodinu vyhozena, ale Jadovi se energická dáma líbí a tak ji přijme do vlastních služeb. Netuší, že prezidentův tajemník Tyler a jeho milenka Laura zatím kují pikle, jak se dostat k jejich penězům, a nezastaví se ani před nejpodlejšími úskoky a lstmi. Naštěstí jsou jejich útoky s železnou pravidelností a razancí katapultovány zpět – dílem díky buldočí vytrvalosti Clampettů a dílem díky jejich neskutečné ležérnosti.

Možná jste o filmu Burani z Beverly Hills netušili, že...

Americký sitcom stejného jména, The Beverly Hillbillies, běžel v televizi dlouhých 9 let (od roku 1962 do roku 1971) a těšil se velké popularitě.

Režie: Penelope Spheeris Scénář: Mark Rosenthal, Lawrence Konner Kamera: Robert Brinkmann Hudba: Lalo Schifrin Hrají: Jim Varney, Diedrich Bader, Erika Eleniak, Cloris Leachman, Zsa Zsa Gabor, Lily Tomlin, Lea Thompson, Rob Schneider, Dolly Parton, Dabney Coleman

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný