8. prosince 2015 10:28
Gabriela Gabrielová

Bílý tesák v jedné z nejlepších filmových adaptací

Bílý tesák - upoutávka

Nezáleží na tom, kolik vám je, ani kolikrát jste ho už případně viděli. Tento snímek z roku 1991 vás svou autentičností a skvělými výkony před i za kamerou přivrtá do křesel kdykoli znovu. Třeba zrovna teď v pátek, ve 20.15 na Prima Max!

Konec 19. století, Aljaška. Jack (mladičký Ethan Hawke), horský průvodce Alex a majitel psího spřežení Skunker se vydávají na cestu zasněženou divočinou na místo, které patřilo Jackovu zesnulému otci. Jednou v noci je ovšem přepadne hladová smečka vlků. Vlčice nejdříve odláká jednoho z tažných psů a zbytek smečky pak nelítostně rozsápe a pochutná si na Skunkerovi, který se s brokovnicí v ruce nerozvážně rozběhne do tmy svému psovi pomoci.

Pouto mezi mladým mužem a polovičním vlkem, drsný život zlatokopů uprostřed zasněžených plání a hor Aljašky, panenská příroda,... Navíc předloha v románové klasice Jacka Londona a výrobní značka Walta Disneye dělají z tohoto počinu film jak blázen. A nezáleží na tom, kolikrát jste ho už viděli, či zda jste četli knihu. Tenhle snímek vás nabije emocemi klidně postopadesáté.

Pár much, co se nevychytalo:

  • Ve scéně, kdy je Jack uvězněn ve zlatém dolu a Alex se mu rozběhne pomoci, je Alexova lampa zhasnutá. V dalším záběru nicméně už svítí.
  • V průběhu zápasu s medvědem si můžete všimnout jablka, které hodil někdo za kamerou, aby medvěda donutilo se otočit.

Možná jste nevěděli:

  • Všechno, co ve filmu vidíte, bylo skutečně natočeno, tz. při výrobě nebylo použito žádných počítačových triků. Vzpomeňte si na to, až budete sledovat psí zápasy. Klobou dolů!
  • Jed (Bílý tesák) hrál taky psa mimozemšťana v mysteriózním hororu s Kurtem Russellem Věc (1982) a polovičního vlka v dobrodružném snímku Cesta Natty Gannové (1985).
  • Ethanu Hawkeovi bylo při natáčení sice už dvacet let, ve filmu ale vypadá klidně tak na patnáct.

Gabriela Gabrielová

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný