12. července 2018 07:03
redakce Prima Living

Bezpečný přístav, kam je neromantikům vstup zakázán

Neříkejte, že někdy nepotřebujete trochu vypnout, trochu se zasnít, trochu se nechat ukolébat romantickou strunou. A přesně pro takovéhle chvíle je určen Bezpečný přístav od zkušeného režisérského vlka Lasseho Hallströma. Nechte se hýčkat ve středu ve 20.00 na Prima MAX.

Když vám povíme, že film byl natočen na motivy knížky Nicholase Sparkse, nemusíme jeho čtenářům už nic dalšího vysvětlovat. Vy, co Sparkse znáte, můžete tedy klidně přestat číst, protože obrázek o filmu jste si už udělali a pravděpodovně přesnější, než budou mít jeho nečtenáři po přelouskání této recenze.

Nicholas Sparks je poměrně známý americký spisovatel, autor osmnácti románů (převážně romantických), z nichž deset bylo zfilmováno a dosáhlo ohromných zisků. Za všechny jmenujme třeba Vzkaz v láhvi (1999) s Kevinem Costnerem, Dlouhá cesta (2002), Zápisník jedné lásky (2004) s Ryanem Goslingem či snímek Milý Johne (2010) s Channingem Tatumem a Amandou Seyfried, jehož režie se neujal nikdo jiný než opět Lasse Hallström.

Toto řečeno, dokážete si už asi lépe představit, o co půjde. Ona (Julianne Hough) je zpočátku nedůvěřivá a plachá. V první scéně snímku ji zastihneme, jak se zakrváceným nožem prchá z domu, aby si následně s kapucí na hlavě a lehce třesoucíma se rukama koupila lístek na autobus a prchla do malého městečka Southport ve vzdálené Jižné Karolině. On (Josh Duhamel) je partie snů – sympaťák a vdovec se dvěma dětmi žijící tamtéž. Než spolu ti dva ale zakotví v bezpečném přístavu, musí se vyrovnat s její minulostí, kterou neošálí ani nové jméno, vlasy či vzdálenost, kterou urazila, aby se před ní ukryla.

Nečekejte nic jiného než předvídatelnou slaďárnu. Místy až kýčovitě krásné prostředí (to když paprsky slunce prostupují mezi listy stromů nebo vánek čechrá vlasy krásným lidem v přístavišti), osudová láska, sympatičtí herci, příjemná hudba, trochu toho napětí (které ale skončí dobře, nebojte)... Prostě paráda.

Věděli jste o filmu Bezpečný přístav, že..

Jestliže se vám jméno režiséra Lasseho Hallströma zdá povědomé, máte pravdu, nejspíš jste ho už opravdu slyšeli. Má totiž na svědomí takové pecky jako Co žere Gilberta Grapea (1993), Pravidla moštárny (1999), Čokoláda (2000), Casanova (2005), Hačikó – příběh psa (2009), Milý Johne (2010) a další a další. A fakt, že většina uvedených dostala na filmovém serveru Česko-slovenské filmové databáze od fanoušků hodnocení přesahující 70 % a některé i víc než 80 %, mluví sám za sebe.

I přes celkem nízký rozpočet 28 milionů dolarů dokázal snímek celosvětově utržit milionů téměř 100.

Na romantiku Bezpečný přístav se podívejte ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Režie: Lasse Hallström Předloha: Nicholas Sparks (kniha) Scénář: Dana Stevens, Gage Lansky Kamera: Terry Stacey Hudba: Deborah Lurie Hrají: Julianne Hough, Josh Duhamel, Cobie Smulders, Irene Ziegler, David Lyons, Red West, Noah Lomax, Mimi Kirkland, Robin Mullins, Ric Reitz, Cullen Moss, Lorynn York, Joe Montanti Rok uvedení: 2013

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný