10. listopadu 2017 14:44
Gabriela Gabrielová

Beznadějný trouba aneb Favorit kategorie Pohodička roku

Beznadějný trouba - upoutávka

Zápletka předvídatelná na sto honů, ale Paul Rudd je prostě fajn. Nečekejte žádnou crazy komedii plnou gagů, spíš příjemný, civilní, lehce tragikomický příběh o naivním dobrákovi, kterého jeho upřímnost přivádí do nelehkých (rozumějte vtipných) životních situací. V pondělí od 20.00 na Prima MAX.

Ned (Paul Rudd) je založením snílek, idealista a bohém. Věří v naprostou upřímnost a taky v to, že každý člověk na světě je stejně nezáludný a poctivý jako on. Tato životní filozofie ovšem může být trochu riskantní. Netrvá to dlouho a na Neda, který si dosud pokojně žil na své organické farmě obklopen svatozáří dobrosrdečnosti, dolehne tvrdá realita. Na tržišti, kde prodává bio zeleninu, se ho uniformovaný policista zeptá, zda nemá trávu (tu nelegální) a Ned mu ji ochotně prodá. Putuje do vězení a když je propuštěn, vrací se na farmu, jenže jeho přítelkyně Janet už tam má Billyho.

Nedovi nezbývá nic jiného, než se odstěhovat k matce a svým třem sestrám. Tedy, ne ke všem čtyřem najednou. Bere to postupně. Jak ovšem napovídá název snímku v angličtině – Our Idiot Brother, vztah sester k Nedovi je vzácně shodný. Nejdřív obrátí život vzhůru nejstarší Liz (Emily Mortimer), která se tolik snaží být dokonalou matkou, že si nevšimne toho, že její manželství s dokumentaristou Dylanem se pomalu rozpadá.

Další je na řadě prostřední Miranda, redaktorka s našlápnutou kariérou, které totálně pokazí psaní důležitého článku. A nejmladší bisexuální Natalii (Zooey Deschanel) zavaří vztah s její partnerkou Cindy. Normálně by ho všechny poslaly k čertu, ale je to jejich bratr, a když se nad tím znovu zamyslí, dojde jim, že jeho bezelstnost a neochvějná víra v dobrotu lidstva není vlastně zas tak idiotská.

Kouzlo této komedie stojí a padá s hereckým uměním Paula Rudda, který umí i z naprosté naivity své postavy vykřesat poetický, často až dojemný humor. Zásluhy si připsaly i Ruddovy „sestry“, kterým se podařilo překonat scenáristická klišé a Paulovi zdárně sekundují. Příběh má spád, trapných momentů se režisér zdárně vyvaroval, a přitom je stále čemu se smát.

Nakonec, přesvědčte se v pondělí ve 20.00 na Prima MAX sami.

Režie: Jesse Peretz Scénář:Evgenia Peretz, David Schisgall Kamera:Yaron Orbach Hudba:Nathan Larson Hrají:Paul Rudd, Elizabeth Banks, Zooey Deschanel, Rashida Jones, Adam Scott, Emily Mortimer, Steve Coogan, Hugh Dancy, Janet Montgomery, Kathryn Hahn, Shirley Knight

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný