29. března 2018 15:02
Gabriela Gabrielová

Bažanti jedou (tentokrát) do Španělska

Bažantí klasika: hlavní čtyřka sympaťáků dělá jeden malér za druhým a člověk se u toho chtě nechtě baví. Podle mnohých dokázal slavný režisér vytáhnout z téhle partičky bláznů maximum. Na to, jak se mu to povedlo, se podívejte v pondělí ve 20.00 na Prima MAX.

Phil, Jean, Gérard a Jean-Guy jsou čtyři kamarádi, kteří si společně naplánovali vysněnou dovolenou ve Španělsku. Je konec července a znuděný Phil v práci už nedokáže myslet na nic jiného než na slunce, moře a spoře oděné dívky, které na něj již za pár dní čekají. V pařížském metru, kde pracuje, zírá nepřítomně na plakát slečny na pláži a místo štípání lístků cestujícím roztržitě cvaká vše, co mu přijde pod ruku.

Jenže pak mu pošťák přinese telegram a věci rázem dostanou spád. V dopise mu totiž cestovní kancelář oznamuje dřívější odjezd na dovolenou, a tak Phil neváhá a skočí do prvního projíždějícího metra, které shodou okolností řídí Jean. Ten přidá plyn a dalších několik stanic projede bez zastavení. Podobně jsou na tom druzí dva kamarádi, Gérard a Jean-Guy, kteří se na místo odjezdu dostanou včas jen díky divoké jízdě autobusem, který Gérard řídí.

Pohled na řidiče jejich dálkového autobusu jim ovšem mnoho klidu do duší nepřidá. Řidič se před cestou vesele posiluje alkoholem a stav jeho dopravního prostředku budí přinejmenším rozpaky. Obavy se brzy ukáží být oprávněné. Vzniklou poruchu ale kluci promptně opraví, a i když jim několik součástek zbyde, autobus je pojízdný a na místo určení je nakonec dopraví.

Konečně se ocitají na vytoužené destinaci. Suverénně napochodují do hotelu pro milionáře, ze kterého jsou ovšem zase hezky rychle vyvedeni. Ukáže se, že majitel cestovní kanceláře žádný hotel nezaplatil a s penězi utekl. Čtyři kamarádi, „bažanti“, si ale tyhle prázdniny odmítají nechat zkazit.

Možná jste o filmu Bažanti jdou do Španělska netušili, že…

  • Snímek je dílem francouzsko-španělské koprodukce. Režijně se ho ujal Jean Girault, který se proslavil především komediemi s Louisem de Funèsem, jehož věhlasnou hereckou kariéru vlastně nastartoval. Začalo to Četníkem ze Saint Tropez (1964) a pokračovalo dalšími pěti snímky úspěšné četnické série: Četník v New Yorku (1965), Četník se žení (1968), Četník ve výslužbě (1970), Četník a mimozemšťan (1979) a Četník a četnice (1982).
  • „Bažanti“ jsou pro změnu také součástí známé komediální série čítající pět kousků: Bažanti (1970), Bažanti jedou do Španělska (1972), Bažanti jdou do boje (1974), Bažanti a cizinecká legie (1978) a Bažanti kontra Dracula (1980). Režisér Jean Girault se ovšem podepsal jen pod jeden díl.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný