15. prosince 2020 06:00
redakce Prima Living

Bažanti jdou do boje: Skupina francouzských komiků se ocitá ve válce

Rozhodně jedna z nejlepších komedií se členy skupiny Les Charlots v rolích neukázněných vojáků. Mladší generaci, která dobu největší popularity těchto francouzských komiků nezažila, bude možná připadat už trochu mimo, ale my ostatní si ji moc rádi dopřejeme.

V úterý od 20:00 se na Prima MAX objeví slavní francouzští komici. Třetí komedie z řady slavné filmové série o čtyřech mladících, kteří si založí rockovou skupinu, ale její slibně se rozvíjející dráhu přeruší povolávací rozkaz do armády, se autorům povedla na jedničku.

Pod scénářem a režií je opět – stejně jako v případě prvního dílu – podepsán úspěšný francouzský filmař Claude Zidi, a to je přesně ten důvod, proč Bažanti a Bažanti jdou do boje tak výrazně vystupují z řady dalších bažantských komedií. Claude Zidi je totiž mimo jiné zodpovědný za scénáře a režijní provedení nestárnoucích francouzských komedií jako Hořčice mi stoupá do nosu, Křidýlko nebo stehýnko, Zvíře, Jeden hot a druhý čehý, Prohnilí a mnoha dalších.

V dalším pokračování bláznivých příhod ze života našich čtyř přátel se opět ocitneme na vojenské základně. Jen co chlapci z Les Charlots do armády nastoupili, hned skončili ve vězení.

A není to zdaleka jejich poslední pobyt v něm. Brzy se stávají noční můrou svého nadřízeného, seržanta Bellece, který je ovšem rozhodnut vytlouct jim tu jejich pohodlnost a neustálé vtipkování z hlav a udělat z nich vojáky za každou cenu. A když se k tomu připojí vdavekchtivá selka se čtyřmi vdavekchtivými dcerami, máte jistotu, že co se zábavy týče, nepřijdete zkrátka.

Režie: Claude Zidi Scénář: Claude Zidi, Jean-Paul Farré Kamera: Paul Bonis Hudba: Paul Plot Hrají: Jacques Seiler, Marisa Merlini, Jean-Guy Fechner, Gérard Filipelli, Gérard Rinaldi, Jean Sarrus, Paolo Stoppa Rok uvedení: 1974

Komedii Bažanti jdou do boje uvidíte v úterý od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný