12. února 2018 09:43
redakce Prima Living

Barevný závoj poodhalí manželství bez lásky, které vyléčí cholera

Barevný závoj - upoutávka

Překrásné romantické drama lásky Barevný závoj popisuje jedno manželství, v němž žijí dva odcizení a osamocení lidé. Teprve až cesta do nejzapadlejšího koutku Číny, kde zuří cholera, oba velmi bolestně učí, jak se vzájemně respektovat a milovat. Než bude pozdě…

Když Walter (Edward Norton) poprvé uviděl Kitty (Naomi Watts) na večírku v Londýně, okamžitě se do ní zamiloval. Zářila jako drahokam a celé město jako by jí leželo u nohou. Jenže on byl pro ni jen nudný doktor zabývající se bakteriologií. Na Kitty tlačí její matka, aby se okamžitě provdala. A protože Kitty chce konečně uniknout z matčina permanentního dohledu, souhlasí nakonec s Walterovou nabídkou k sňatku. A to i přesto, že ho vůbec nemiluje.

Po líbánkách v Benátkách odjíždějí manželé do Šanghaje. Walter tu neúnavně pracuje ve vládní laboratoři na výzkumu nakažlivých chorob. Zato Kitty se nudí, seznámí se s britským vicekonzulem Charlesem Townsendem (Liev Schreiber) a začne si s ním románek. Walter ale rychle přijde na to, že je mu žena nevěrná. Chce se jí pomstít, a tak se přihlásí jako dobrovolník na práci lékaře do odlehlé oblasti Číny, kde vypukla epidemie zákeřné cholery. Kitty požaduje po manželovi rozvod. Doufá, že i její milenec se okamžitě rozvede. Jenže Townsend se rozvádět nechce. A tak rozmazlené zklamané krásce nezbývá, než trmácet se s manželem do oblasti Mei-tan-fu.

Po dvou týdnech na cestě se konečně dostanou na místo. Nenávist a přezíravost mezi manželi se postupně mění v něco krásného. Kitty fascinuje, s jakým odhodláním Walter analyzuje vzorky, pomáhá nakaženým. Díky jeho pracovitosti a nápadům se dostává epidemie pod kontrolu. Také Kitty chce pomáhat v místní škole pro sirotky. Oblast sužuje kromě cholery také špatná politická situace. Přesto v nejubožejších podmínkách začíná kvést velká láska a respekt. Bude to tak navždy?

Vynikající romantický film Barevný závoj musíte vidět ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Těšte se na:

 • strhující herecké výkony
 • fantastickou kameru
 • geniální soundtrack
 • výborné dobové kostýmy a interiéry

7x o filmu Barevný závoj

 1. Romantické drama Barevný závoj (The Painted Veil, 2006) natočil režisér John Curran podle stejnojmenného románu spisovatele W. Somerseta Maughama vydaného v roce 1925. Podle tohoto románu byl natočen film již jednou. A to v roce 1934, kdy hlavní role ztvárnili Greta Garbo a Herbert Marshall.
 2. Barevný závoj dostal Zlatý glóbus pro skladatele Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu.
 3. S režisérem Johnem Curranem se herečka Naomi Watts znala již z jeho předcházejícího filmu Už tady nežijeme (2004).
 4. Herec Edward Norton byl zároveň producentem filmu Barevný závoj. Asi proto byl mimořádně zodpovědný a nedovolil si ani stonat. A to ani s tak vážným zraněním, jako je poranění páteře. Při natáčení scény, kdy Nortonova postava doktor Walter jede na koni, spadl na kamenitý terén a zlomil si tři obratle. Prý to strašně bolelo. Norton však nejprve dokončil všechny svoje scény a teprve poté odjel do Hong Kongu do nemocnice.
 5. Roli svůdníka Charlese Townsenda, s nímž Kitty podvádí svého manžela, si zahrál Liev Schreiber. V jednom rozhovoru z té doby prohlásil, že si ho Naomi Watts, s níž v té době chodil, potřebovala udržet. A tak prý produkci donutila, ať do té role obsadí právě jeho. Musel tak do Číny cestovat s ní.
 6. Naomi Watts a Liev Schreiber se později vzali a mají dva syny. V roce 2016 však krásný hollywoodský pár ohlásil rozluku, jak jinak, co nejméně bolestnou pro děti.
 7. Superblondýnku Naomi Watts možná ani nepoznáte. Ve filmu se z ní stala zajímavá brunetka s modrýma očima.

Režie: John Curran Předloha: William Somerset Maugham (kniha) Scénář: Ron Nyswaner Kamera: Stuart Dryburgh Hudba: Alexandre Desplat Hrají: Naomi Watts, Edward Norton, Liev Schreiber, Diana Rigg, Toby Jones, Anthony Wong, Yu Xia, Lu Yin, Zoe Telford, Maggie Steed, Di Wu, Marie-Laure Descoureaux Rok uvedení: 2006

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný