26. října 2018 11:06
redakce Prima Living

Barevný, voňavý a lahůdkový Šéfkuchař na grilu

To se vám ale budou sbíhat sliny! Špičkově zahraná komedie, kterou si všichni její aktéři jaksepatří užívají, a jídlem vám provoní celý obývák. Za srdce (i za žaludek) vás chytne v pondělí ve 20.00 na Prima MAX.

Jon Favreau možná není tak známý jako herec, ale věřte, že ve filmové branži jeho jméno něco znamená. Možná jste ho zaznamenali jako osobního asistenta Iron Mana v sérii Avengerů, málo se ovšem ví, že Jon Favreau je rovněž hlavní producent marvelovských filmů, tedy jednou z nejhlavnějších osob komiksové série vůbec.

Snímek Šéfkuchař na grilu nejen napsal a režíroval, ale obsadil se i do hlavní role Carla Caspera, zneuznaného šéfkuchaře vyhlášené noblesní restaurace v Los Angeles, který je nucen poněkud změnit kariéru. A povedlo se mu to se mu dokonale. Uvidíte, že už dlouho jste si nevychutnali tak pohodovou a pozitivně laděnou komedii.

A když píšeme „nevychutnali“ myslíme to do slova, protože ruku v ruce s recenzí tohoto snímku by mělo jít varování: tento film nekonzumujte, pokud po ruce nemáte dostatečné množství jídla ke konzumaci! Opravdu. Nepodceňte přípravu v podobě plné ledničky, protože v průběhu sledování pocítíte neovladatelnou touhu grilovat, péct, vařit, ale hlavně jíst! Ve spojení s radostí a pohodou, která se line z obrazovky, je to dokonalá kombinace.

Carl Casper dostává šanci předvést své kuchařské umění, když se jako host do restaurace, kde vaří, ohlásí známý food blogger Ramsey Michel. Připravuje speciální degustační menu, ve kterém chce uplatnit svou pověstnou kreativitu, ovšem jeho šéf, majitel restaurace (Dustin Hoffman), trvá na tom, aby uvařil tradiční osvědčené menu.

Michelovi ovšem nechutná a napíše špatnou recenzi, která se ke Casperově smůle stává virální. Carl se rozhodne pozvat bloggera do restaurace ještě jednou a tentokrát uvařit jídlo, které původně chtěl. Jeho šéfovi se to ale nelíbí a na místě Carla vyhodí. Tomu rupnou nervy a ještě než restauraci opustí, předvede šéfovi pěkný výstup, který si několik hostů nahraje a pověsí na internet. Carl, znemožněn před majiteli losangeleských restaurací, musí hledat nový job. A příležitost změnit dosavadní život využije stoprocentně.

Možná jste netušili, že...

... dobré vztahy s “posádkou” Avengerů Jon Favreau nezapře. Na účinkování v jeho filmu mu kývl Iron Man i Black Widow aka Robert Downey Jr. a Scarlett Johansson.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný