22. srpna 2020 06:00
redakce Prima Living

Baby Boom: Zvládne se Diane Keaton postarat o malé dítě?

Vůči komediálnímu talentu Diane Keaton nelze být imunní a stejné je to i s postavou její workoholičky Jessie, která nečekaně zdědí dítě a zcela nepřipravená na tuto roli se po svém potýká s úskalími, která s sebou život matky přináší.

V pondělí od 20.00 na Prima MAX uvidíte jednu komediální legendu. J. C. Wiatt (Diane Keaton) je emancipovaná žena, pro kterou je kariéra vším. Vdaná je za svou práci a žije s bankéřem, který se se svou prací oženil. Spolu sbírají staré africké umění, vlastní byt, neplánují svatbu ani děti.

Zdálo by se, že má vše, co by si mohla přát. Jenže. Těsně před životně důležitým obchodním jednáním je Jessii svěřena do opatrovnictví třináctiměsíční Elizabeth, dcera bratrance Andrewa, který spolu se svou ženou tragicky zahynul při autonehodě. Žebříček jejích hodnot se začíná měnit stejně jako její dosavadní bezstarostný život...

Klasická romantická komedie, která vám připomene, co se nosilo v osmdesátých letech (a teď už naštěstí ne), a neurazí ani náročného diváka. Film získal dva Zlaté glóby – za nejlepší počin v kategorii muzikál nebo komedie a za nejlepší ženský herecký výkon v této kategorii. Bez Diany Keaton by člověk možná trochu remcal nad jednoduchým scénářem, průhlednou zápletkou a předvídatelným koncem, ale takhle to tvůrcům s radostí odpustíte. One-woman-show, jak má být.

Naschvál, jestli si ve filmu Baby boom všimnete...

  • Na začátku filmu nás vypraveč uvádí do děje a dozvídáme se, že J. C. Wiatt má rohovou kancelář (obecně považovanou za něco extra). Když se ale o pár minut později v její kanceláři ocitneme, o rohovou místnost nejde.
  • Když Jessie dorazí k domu ve Vermontu, vystoupí z auta a vezme malou Elizabeth ze sedačky, aniž by jí před tím rozepnula pás.
  • Když Jessie mluví venku u studny s instalatérem, země kolem a nejbližší stromy jsou pokryty sněhem. Když se ale podíváte na stromy v dálce, žádný z nich zasněžený není.
  • Všimněte si novinových výstřižků pojednávajících o Jessiině podnikatelském úspěchu. Na tom posledním je její jméno napsáno špatně jako „Waitt“ a nikoli „Wiatt“.

Romantickou komedii Baby Boom uvidíte v pondělí od 20.00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný