21. ledna 2021 06:00

Asterix a Olympijské hry: Slovenskou sexbombu okouzlil Gérard Depardieu

Třetí část hraných dobrodružství Asterixe a Obelixa se pyšnila rozsáhlou výpravou i rozpočtem. I do hereckého ansámblu se podařilo zlákat řadu zajímavých tváří.

V sobotu od 20:15 na Primě uvidíte komedii o galských hrdinech, která se stala celosvětovým fenoménem. Zatímco první zfilmovaný příběh Asterix a Obelix z roku 1999 vidělo jen ve Francii devět milionů lidí, druhé pokračování Mise Kleopatra už patnáct milionů Francouzů. Producent Thomas Langmann se tak s chutí pustil do třetího dílu, který nazval Asterix a Olympijské hry. A na výrobě rozhodně nešetřil.

Masivní produkce

Rozpočet činil závratných 80 milionů eur, což byl rekord v historii francouzského filmu. Všechno bylo monstrózní. Při pohledu na 265 metrů dlouhý olympijský stadion s obřími dekoracemi, který vyrostl na španělském pobřeží, se přítomným hercům tajil dech. Stavěl se tři měsíce a pracovalo na něm ve dne v noci téměř dvě stě řemeslníků.

„Když jsem přijel na místo a postavil se na tribunu, byl jsem dojatý. Bylo to něco neuvěřitelného, něco fascinujícího,“ zavzpomínal Gérard Depardieu, který si Obelixe zahrál ve všech čtyřech dílech. Oproti prvním dvou filmům však došlo k personálním změnám. Christiana Claviera, který doposud představoval Asterixe, nahradil Clovis Cornillac. Roli Julia Césara ztvárnil hvězdný Alain Delon. A obsazeni byli i světoznámí sportovci, například pilot formule 1 Michael Schumacher nebo fotbalista Zinedine Zidane. „Toužili jsme získat i jeho anglického kolegu Davida Beckhama nebo Jeana-Claude Van Damma, ale nevyšlo to,“ poznamenal producent.

Ohromená modelka

Jednu z postav, konkrétně přitažlivou mladou ženu, která s láskou pečuje o staříka Kmetixe, si zahrála slovenská modelka Adriana Sklenaříková. „Když mi navrhli roli, vůbec jsem netušila, koho mám hrát. Hned jsem si běžela koupit knížku, protože jsem byla zvědavá, jak bude vypadat můj filmový muž a jak budu vypadat já,“ vylíčila Sklenaříková.

Ze své postavy byla překvapená. „Trochu jsem bojovala s tím, že budu muset nosit copánkovité vlasy s drdolem. Snažila jsem se režiséry přesvědčit, aby to změnili, ale odpovědí mi samozřejmě bylo, že musíme respektovat komiks. Co vím tak pro herce bylo vyrobeno snad čtyři sta paruk a příčesků z pravých vlasů a vousů,“ dodala modelka, kterou samotné natáčení ohromilo. „Už jenom ta produkce a všechno okolo toho bylo velkolepé. Pro mě to byl obrovský zážitek a velká zkušenost. Natáčela jsem dva týdny ve španělském Alicante. S Delonem jsem se při natáčení nesetkala, ale s Gérardem Depardieu ano. Udělal na mě skvělý dojem. Byl velmi milý,“ prozradila Adriana Sklenaříková.

Producent Langmann byl s výsledkem maximálně spokojený. „Tato epizoda s mezinárodním obsazením je ze všech dílů obrazově nejatraktivnější. Podařilo se nám spojit žánr komedie s akční historickou podívanou,“ pochvaloval si.

Komedii Asterix a Olympijské hry uvidíte v sobotu od 20:15 na Primě.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný