3. června 2019 15:00
redakce Prima Living

Angelika je zpět. A je přesně taková, jakou jsem ji chtěla, říká autorka knižní předlohy Anne Golon

Podívejte se na nové zpracování věčného příběhu a poslechněte si rozhovor se spisovatelkou Anne Golon, které Angelika vděčí za svůj život. Ve středu ve 20.00 na Prima MAX!

Příběh lásky mladinké, krásné, inteligentní a věrné Angeliky a ošklivého, šarmantního a nechutně bohatého hraběte Joffreyho de Peyraca je notoricky známý.

A to zejména díky filmovému zpracování s Michèlle Mercier a Robertem Hosseinem, které mělo premiéru v kinech před padesáti lety.

Michèlle se stala sexuálním idolem 60. let, a to nejen za hranicemi, ale vstoupila do erotických představ mladíků i v socialistickém Československu, jejich vrstevnicím pak vytyčila cíl, kterého toužily dosáhnout.

Byl to takový úspěch, že od té doby si filmaři netroufali příběh znovu převést na plátna kin.

Až v roce 2013 přišel remake od režiséra Ariela Zeitouna pod jednoduchým názvem Angelika. Markýzu hraje Nora Arnezeder (znáte ji z filmu Maniak), Joffreyho pak Gérard Lanvin (hrál ve snímku Veřejný nepřítel č. 1: Epilog).

Autoři nového zpracování se mnohem více vrátili k původním knihám autorky Anne Golon (tato dáma prodala více jak 150 milionů výtisků své Angeliky). A tak není divu, že spisovatelka prohlásila, že toto zpracování je prostě nejlepší, mnohem lépe vystihuje to, co chtěla říct.

Tak co, už se těšíte?

Režie: Ariel Zeitoun Předloha: Anne Golon (kniha), Serge Golon (kniha) Scénář: Ariel Zeitoun, Philippe Blasband Kamera: Peter Zeitlinger Hudba: Nathaniel Méchaly Hrají: Nora Arnezeder, Gérard Lanvin, Simon Abkarian, Tomer Sisley, Olivier Gourmet, Mathieu Kassovitz, David Kross, Miguel Herz-Kestranek, Julian Weigend, Fabrice Rodriguez Rok uvedení: 2013

Projděte si fotky z nového zpracování:

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný