27. července 2016 21:46
Gabriela Gabrielová

Americký prezident, jak ho neznáte, se vám představí v pondělí večer

Americký prezident - upoutávka

I pokud u sebe v poslední době pozorujete alergii na všechno americké, tohle sousto vám nezhořkne. Patriotismus z něj sice čiší na sto honů, ale tady to kupodivu nevadí. Příjemnou komedii z prostředí Bílého domu si užijte v pondělí ve 20.15 na Primě Max.

Ovdovělý prezident Spojených států (Michael Douglas) se zamiluje do ochránkyně životního prostředí (Annette Bening). Tisk sleduje každý jejich pohyb, škodolibý protivník (Richard Dreyfuss) útočí a popularita prezidentského úřadu klesá během sedmi týdnů ze 63 % na 41 %.

Když jste prezidentem, každý holt ví, jak žijete a každý si osobuje právo vás hodnotit. Slavnostní večeře, formální protokoly, kouzelné soukromé chvíle, globální krize... to vše v netradiční komedii o lásce a moci v Americe 90. let.

Celé by se to dalo shrnout slovy „ale on je ten pan prezident vlastně taky jen člověk.“ A nutno říct, že tenhle - v podání Michaela Douglase - se řadí mezi ty nejzdařilejší. Annette Bening je jako hlavní ženská hrdinka kouzelná a když se objeví oblečena jenom v pánské košili, většinu mužských diváků to definitivně zavrtá do křesel.

Douglas vše zvládá s lehkostí a komediálním talentem sobě vlastním a například scéna, kdy si chce pan prezident sám objednat květiny, je nezapomenutelná. Těšte se na vynikající dialogy, originální výpravu a skvělé herecké obsazení. Co víc si od pondělní komedie přát?

Co jste možná netušili...

  • Aby co nejlépe odkoukal a pochopil práci v Bílém domě, strávil režisér snímku Rob Reiner dva dny v kuse s prezidentem Billem Clintonem. Doprovázel ho na schůzky a účastnil se veškeré jeho pracovní agendy.
  • Natáčení v Bílém domě musel samozřejmě tehdejší prezident Bill Clinton schválit. Filmový tým dostal povolení vstoupit na půdu prezidentského úřadu celkem pětkrát.
  • Telefonní číslo (456-1414), které Michael Douglas dává v jedné scéně Annette Bening, je skutečně číslo do Bílého domu.
  • Původně měl hlavní roli obsadit Robert Redford, ale po roztržce s režisérem z výběru vypadl.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný