4. července 2017 13:57
Gabriela Gabrielová

Amazing Spider-Man 2 vás strhne i oslní. Nejosudovější díl pavoučí ságy uvidíte v sobotu večer

Amazing Spider-Man 2 - upoutávka

Pavoučí muž opět létá po New Yorku, skáče mezi mrakodrapy, pomáhá městu od zločinu a randí se svojí holkou Gwen. Idylka končí, když se objeví nebezpečný záporák Electro.

Peter Parker ( Andrew Garfield) si už zvykl na to, že má nadpřirozené schopnosti super hrdiny. Má navíc jasno v tom, že je chce jako Spider-Man používat pro dobro lidí. Miluje svoji holku Gwen (Emma Stone), která se touží dostat na univerzitu v Anglii.

Peter nepřestává pátrat po svých rodičích a touží vědět, co se s nimi stalo. (Lekhá dějová odchylka od původního Spider-Mana). Zdánlivou idylku přeruší nenadálá výzva.

V den úmrtí zakladatele společnosti OsCorp Normana Osborna, kde kdysi pracovali i jeho rodiče, se stane zvláštní událost. Elektroinženýr Max Dillon (Jamie Foxx) spadne při opravě do nádrže s robotickými rybami, které ho pokoušou. Zraněný inženýr je izolován, ale v jeho těle začíná přeměna v netvora jménem Electro. Ten chce vysát elektřinu z celého města. A v touze po moci a uznání začíná neúprosný boj proti všemu živému v New Yorku. Postavit se mu dokáže jen Spider-Man. A přemůže ho jen díky chytrosti své dívky Gwen.

Jenže během Electrova řádění se objevuje ještě další problém. Ukáže se, že syn majitele společnosti OsCorp a dřívější Peterův kamarád Harry Osborn (Dann DeHaan) chce získat trochu krve samotného Spider – Mana. Věří, že kvůli dávnému kousnutí obsahuje jeho krev trochu jedu zmutovaných pavouků. Pomocí této látky chce oddálit svoji nemoc, již zdědil po otci. Peter mu ale svoji krev nechce dát, obává se neřízených mutací. Jenže Harry najde zbytky pavoučího séra uvnitř společnosti OsCorp, přijme jed do svého těla a začíná ukrutnou proměnu v supermocného Zeleného skřeta. A s pomocí dalšího mutanta zničí šťastnou budoucnost Petera Parkera. Ten chce ze samého smutku přestat být i Spider-Manem. Dodrží to? Nebo ho přemůže pocit zodpovědnosti?

Na dobrodružné akční fantasy Amazin Spider-Man 2 se mrkněte v sobotu ve 20.00 hod na Prima MAX!

Víte, že…

  • Hlavní herecká dvojice filmu Amazing Spider-Man 2 se seznámila v kavárně. Adrew Garfield a Emma Stoneová spolu díky natáčení filmu začali chodit. Rozcházeli se a znovu se scházeli. A podle hollywoodských klepů mají velmi speciální vztah do teď. Při únorovém předávání cen BAFTA skončili v krásném objetí.
  • Hlavní zloduch, proti kterému Peter ve filmu bojuje je Electro. Má hluboký elektronicky změněný hlas, nadpřirozeně svítící oči, celý se třpytí a září. Je děsivý a má hrozivou sílu. Brilantně ho hraje herec tmavé pleti Jamie Foxx. Můžete ho znát z filmů Vítězové a poražení (1999), Collateral (2004). A především si zahrál legendárního jazzmana Raye Charlese ve filmovém dramatu Ray režiséra Taylora Hackforda. A kasíroval za něj Zlatý glóbus a navrch ještě Oskara.
  • Jiným supertalentovaným hercem ve vedlejší roli, je Dane DeHaan, jenž zvtvárnil dvojroli Harry Osborn/Zelený skřet. Letos se očekává velká filmová událost, které bude Dane DeHaan důležitou součástí. Režisér Luc Besson dokončuje mega scifi Valerian a město tisíce planet, kde Dane hraje jednu ze dvou hlavních rolí.
  • Další eso v rukávu režiséra Marca Webba byl jednoznačně skladatel Hans Zimmer, který ke dvojce Amazin Spider-Mana složil hudbu. „Ta hudba musí být plná svobody, vyjadřovat pohyb a navíc být zábavná, “ prohlásil Zimmer a složil fantastický soundtrack.
  • Další eso v rukávu režiséra Marca Webba byl jednoznačně skladatel Hans Zimmer, který ke dvojce Amazin Spider-Mana složil hudbu. „Ta hudba musí být plná svobody, vyjadřovat pohyb a navíc být zábavná, “ prohlásil Zimmer a složil fantastický soundtrack.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný