14. srpna 2020 13:00

Addamsova rodina 2: Smrt hlavního herce zaskočila jeho kolegy. Co se mu stalo?

Druhý díl Addamsovy rodiny se nenechal zahanbit a navázal na úspěch jedničky. Natáčení však provázel stín v podobě hrozivé nemoci Raula Julii.

V sobotu od 20:00 na Prima MAX uvidíte pokračování veleúspěšné hororové komedie, které opět nabídne řadu napínavých i úsměvných momentů. Natáčení trvalo čtyři měsíce a výsledek rozhodně stál za to. Film se těšil stejné oblibě jako předchozí díl. Dokonce byl Americkým filmovým institutem zařazen mezi sto nejvtipnějších snímků všech dob.

Smutný konec skvělého herce

Hlavní postavy znovu ztvárnili Anjelica Huston a Raul Julia, pro něhož to byl jeden z posledních počinů před kamerou. V průběhu natáčení mu byla diagnostikována rakovina, krátce nato upadl do kómatu, z něhož už se nikdy neprobral. Zemřel pouhé čtyři měsíce po natáčení ve věku čtyřiapadesáti let.

„Po celou dobu na sobě nedal absolutně nic znát. Nikdo z nás neměl tušení, čím si prochází. Byl to velký profesionál, skvělý člověk a herec. Ten konec byl strašně rychlý a nečekaný. Nemohli jsme tomu uvěřit. Premiéra, které se už nedožil, byla velmi zvláštní. Na jednu stranu jsme měli radost, jak bylo pokračování Addamsovy rodiny přijato, zároveň nás velmi mrzelo, že už u toho s námi nebyl. Určitě to ale všechno sledoval z nebe,“ prohlásila v jednom z rozhovorů Huston.

Boj o novou postavu

O to, kdo ztvární novou postavu ve filmu, chůvu Debbie, byl mezi herečkami velký boj. O roli se ucházely například Michelle Pfeffer, Laura Linney, Rebecca de Mornay, Meg Ryan nebo Madeleine Stowe. Režisér Barry Sonnenfeld se nakonec rozhodl pro Joan Cusack. „Všechny adeptky byly úžasné a bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí, které jsem kdy musel učinit. Myslím, že jsme ale při výběru měli šťastnou ruku a udělali dobře,“ rozplýval se po premiéře režisér.

A na závěr několik zajímavostí. V roli Puberta se střídaly dvě holčičky, narozené jako dvojčata. A herečka Carol Kane, která hraje babičku, je ve skutečnosti o rok mladší než Anjelica Huston, jež ztvárnila její dceru.

Komedii Addamsova rodina 2 uvidíte v sobotu od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný