30. srpna 2016 13:17
Gabriela Gabrielová

Adam Sandler jako potrhlý a bláznivý Billy Madison

Billy Madison - upoutávka

Zastánci pouze inteligentního humoru nám snad odpustí malý výlet za hranice korektnosti. Adam Sandler jako poněkud prostoduchý jedinec v roli pro jeho komedie dosti typické je totiž všechno jen ne „na úrovni“. Klasická Sandlerovka z roku 1995 nás potěší v pondělí ve 20.15 na Primě Max. Nebo pak v úterý v 15.35 tamtéž.

Billymu je už sedmadvacet let, ale pořád se chová jako dítě. Vlastě spíš typický puberťák. Vyvádí s kamarády, provokuje otce a tomu jednoho dne povolí nervy. Původně sice zamýšlel předat svůj podnik synovi, ve zlosti však jmenuje svým nástupcem dosavadního víceprezidenta Gordona.

To se dotkne Billovy ješitnosti a rozhodne se, že všem ukáže. Uzavře s otcem kuriózní sázku: pokud znovu absolvuje všechny ročníky školy od první třídy až po maturitu a každou třídu zvládne za dva měsíce, stane se prezidentem společnosti on. Když neuspěje, funkci dostane Gordon. Billy se s vervou pouští do studia, což s sebou nese řadu komických situací. Jeho spolužáci jsou totiž o dvacet let mladší než on...

I mistr tesař se utne aneb Co se filmařům úplně nepovedlo:

  • Při školním desetiboji, když Billy vytáhne svoji botu z tekutého dusíku, všimněte si, že jde o pravou botu. Stejnou pravačku má už ale na noze.
  • Když Billy s kamarády hází nakládané okurky na okno restaurace, pozice nakládaček se mezi jednotlivými záběry liší.
  • Když Billy pronásleduje tučňáka, knoflíčky na jeho košili jsou jednou zapnuté, podruhé rozepnuté.
  • Sněhulák, kterého Billy ve škole vyrobí, prokazatelně není tím samým sněhulákem, kterého mu učitelka posléze vrací.
  • Smajlík na Billyho prsou ze začátku filmu je záběr od záběru jiný.
  • Po dni stráveném u bazénu je Billy absolutně suchý (a to i když z vody vylezl ani ne před deseti minutami).
  • Když jedou třeťáci na školní výlet, všimněte si vozů za autobusem, které se objevují a zase mizí.
  • A ještě jednou školní desetiboj: Když při matematickém úkolu napíše Billy o svém protihráči „Eric drinks his own pee“ (Eric pije vlastní čůránky), můžete si na tabuli všimnout stop po předchozích nápisech, které byly napsány a smazány v minulých pokusech scénu natočit.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný