11. ledna 2017 14:00
Gabriela Gabrielová

1 tlouštík + 3 „roztomilá“ dítka = Spratci na zabití

Spratci na zabití - upoutávka

Rychle to odsejpá a pokud přistoupíte na daný žánr, pravděpodobně se pobavíte, ale pozor! Neplést s rodinnou komedií. Tahle dávka vulgárního humoru by slabším povahám a mladším ročníkům mohla způsobit nenapravitelnou újmu. Po uložení dětí a citlivých partnerů si Primu MAX pusťte v pondělí ve 20.15.

Režisér David Gordon Green začínal svou kariéru vážnými filmy. Sesbíral za ně řadu cen, ale pak si možná řekl, že život by měl být hlavně o zábavě, a otočil o stoosmdesát stupňů. V roce 2008 udělal velkou radost mladému publiku komedií Pineapple Express (Travička zelená), kde se dvě třetiny filmu hulí tráva. Se Spratky na zabití přišel hned dva roky na to a pro inspiraci nešel daleko.

Hlavní postavou je mladý, obtloustlý Noah (Jonah Hill), který se uvolí pohlídat na jednu noc děti kamarádky své matky. Jenže zrovna když má na starost tři malé výrostky – „princeznu“ Blithe, „teroristu“ Rodriga a „nenápadného“ Slatera, zavolá mu jeho přítelkyně a slíibí mu skvělý sex výměnou za drogy.

Nadržený a nezodpovědný pečovatel naloží nic netušící děti do auta a míří do zpustlé části města. Jak asi správně předpokládáte, milí diváci, výlet se brzy změní v noční můru. Noah má v patách dva vražedné drogové dealery, kteří nemají žádný problém s tím, zamířit i na jeho nevinné spolucestovatele.

Možná jste netušili, že...

  • Jonahu Hillovi role teenagerských lůzrů jdou, o tom žádná. Tenhle snímek byl ovšem ten poslední, ve kterém předvedl své nebývalé fyzické proporce. O rok později v Sousedské hlídce (2012) byste v něm toho samého obézního kluka jen těžko hledali
  • Telefonní číslo, které se objevovalo na plakátech promujících film, bylo skutečně Hillovo. Na plakátu byla jeho fotka s inzerátem nabízejícím hlídání dětí a pokud jste ho v období promítání filmu v kinech vytočili, dovolali jste se přímo herci.

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný