18. listopadu 2019 14:01

Divočáci zatočili s tajnou skrýší kokainu. Vyšňupali ho a roznesli po lese

Dodávka kokainu skončila jednou nečekanou lesní párty.

Server Independent přinesl zprávu o neobyčejném narušení drogového byznysu v italském Toskánsku. Stádo divokých prasat tam v lese objevilo tajnou skrýš kokainu v hodnotě zhruba půl milionu korun.

Divočáky vododěsné balíčky zaujaly natolik, že je rozryli, roznesli po okolí a taky zkonzumovali – ať už tlamou, nebo vyšnupali rypáky. Místní policie na to přišla při odposleších telefonních hovorů podezřelých mužů.

Šlo o tři Albánce a jednoho Itala, kteří byli už delší dobu sledováni pro podezření z obchodu s drogami v oblasti měst Siena a Arezzo. Každý měsíc tam měli dodávat kolem 2 kilogramů drogy v kvalitě 85 procent v přepočtu zhruba 2500 korun za jeden gram.

Při monitorování jednoho z hovorů zachytili policisté povzdech nad zničenými balíčky v hodnotě zhruba půl milionu korun a popis situace na místě, v níž měli rypáky právě divočáci. Policie na základě shromážděných důkazů všechny čtyři muže zadržela a dva z nich poslala do vazby.

Itálie už delší dobu bojuje s přemnoženou populací divokých prasat. Tentokrát však rozjetí divočáci pomohli policii v boji s organizovaným zločinem.

Více o drsném pozadí kokainového byznysu se dozvíte každou neděli večer na Prima COOL v oceňovaném seriálu Narcos!

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný