29. listopadu 2018 16:09

Prima Krimi uvede francouzskou krimisérii Mráz

Prima KRIMI přichází z další detektivní premiérou. Francouzská série Mráz patří mezi ty nejlepší. Nedaleko malého městečka v Pyrenejích byla objevena mrtvola koně bez hlavy. Zvíře patřilo místnímu magnátovi. Detektiv Servaz začíná pomalu rozkrývat temný příběh šílenství a pomsty... Více uvidíte už tuto sobotu 2. 12. na Prima KRIMI ve 22.05. Minisérii můžete sledovat i online.

Hrozivý nález bezhlavé zdechliny koně uprostřed kruté zimy naruší klid malého městečka Saint-Martin-de-Comminges ve francouzských Pyrenejích. Na světlo se začíná drát záhadné, mnoho let pečlivě skrývané temné tajemství. Propuká vražedné šílenství, se kterým si musí poradit šéf kriminálky Toulouse, velitel Martin Servaz, a místní policejní kapitánka Irène Zieglerová. Stopa vede k sériovému vrahovi, jenže ten je zavřený v blízkém, přísně střeženém psychiatrickém zařízení. Začíná nejpodivnější případ Servazovy policejní kariéry.

Uprostřed francouzských Pyrenejí zuří vražedné šílenství. V malém městečku Saint-Martin-de-Comminges je klid. Zimy jsou tady kruté a nikdy se nic neděje. Ale pak dojde k hrozivému nálezu bezhlavé zdechliny koně a na světlo se začne drát záhadné, mnoho let pečlivě skrývané temné tajemství. Případ dostává na starost šéf kriminálky Toulouse, velitel Martin Servaz (Charles Berling), kterému pomáhá místní policejní kapitánka Irène Zieglerová (Julia Piatonová).

Dvojice vyšetřovatelů najde na zdechlině DNA sériového vraha Juliana Hirtmanna (Pascal Greggory). Jenže ten je zavřený ve Wagnierově institutu, přísně střeženém psychiatrickém zařízení, specializovaném na mimořádně nebezpečné a duševně vyšinuté násilníky. Není možné, aby se odtud Hirtmann nějak dostal. Zdá se, že vyšetřování uvízlo ve slepé uličce… A po několika dnech se objevuje první lidská mrtvola. Začíná nejpodivnější případ Servazovy policejní kariéry. Jakou roli v něm hraje mladá psychiatrička Diane Bergová (Nina Meurisse), jež má o psychopata Hirtmanna neobvyklý zájem? A jak souvisí s 15 let starou sebevraždou tří dospívajících dívek?

Petra Kloidová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný