20. února 2016 11:45

U Slepiček

Hospoda U Slepiček je rodinný podnik, který vede nesmlouvavá Manka Slepičková společně se svým bratrem Jardou. V podniku se ale točí i Jardova éterická manželka Malvína. Manka je ženská, která podniku vládne tvrdou rukou, nebo si to alespoň myslí, a stojí nohama pevně na zemi. To se ovšem nedá říct o jejím bratrovi se ženou. Jarda se neustále snaží uvařit vlastní pivo a jeho kvality k velké nelibosti Manky testuje na štamgastech, Malvína se zase v hospodě snaží prosa

Jarda Slepička

Michal Suchánek

Ač inženýr ekonomie, tenhle nepraktický snílek rád zapomněl na kariéru bankovního úředníka a otevřel si se svou praktickou sestrou Mankou hospodu U Slepiček. Až tehdy začal být skutečně šťastný!

A co ho činí nejšťastnějším? Kromě jeho krásné ženy Malvíny, která je mu podporou ve všech jeho excesech, propadl kouzlu vaření piva. Jeho největším snem je malý pivovárek, kde by mohl vařit vlastní pivo a prodávat jej hostům. Pivovárek mu ale Manka důrazně zamítá, a tak Jarda vaří v domácích podmínkách. Vaří ho sice „srdcem“, ale pít se to fakt zatím nedá. Jarda ale věří, že jednoho dne se várka povede!

Manka Slepičková

Lenka Krobotová

Manka je ženská od rány, však je to nutné, když provozuje hospodu se svým bratrem, kterým je její úplný opak – notorický snílek. Do „kšeftu“ se Manka hodí, je výborná kuchařka, skvělá hospodská, co nemá problém vypořádat se s opilými štamgasty a problémy všeho druhu.

Pro rodinnou hospodu by cedila krev. Jen se nějak v tom všem shonu do svých osmatřiceti let nezvládla zamilovat a vdát se. Jenže i její biologické hodiny tikají a ona touží po dítěti.

Malvína Slepičková

Linda Rybová

S manželem Jardou tvoří milující se dvojici nepraktických snílků. Vypadá a chová se tak trochu jako víla. Je věčně pozitivně naladěná a svého Jardu podporuje bezvýhradně ve všem. I ve vaření piva, které se nedá pít, protože přeci jednou to musí vyjít!

Ona sama zase propadla trendu zdravé kuchyně, vegetariánství a raw food. Své experimentální pokrmy se snaží podstrkovat jak celé rodině, tak hostům v hospodě. Tady ovšem tvrdě naráží, její sekaná z pohanky a k tomu Jardův kopřivový speciál není zrovna ideálem toho, co by si pivaři v Janových lázních dali k obědu. Manka tyhle experimenty Malvíně a Jardovi sice zakazuje, ale je jí to platné jak mrtvému zimník.

Oliver Slepička

Vítek Říha

Svého devítiletého syna Olivera Malvína s Jardou milují nadevše. Protože má ale trochu nadváhu, snaží se ho Malvína živit svými zdravými a dietními jídly.

Jenže nic naplat, Oliver nejvíc miluje hospodskou kuchyni své tety Manky. A když se máma nedívá, rád si v hospodě slupne i nanuka nebo chipsy. Malvína pak nestačí koukat, jak to, že jde Oliverova ručička váhy stále nahoru, když se ten kluk živí v podstatě jenom zeleninou.

Anna Mašlíková

Libuše Švormová

Vzhledem i chováním navenek milá babička jako z pohádky, ale v reálu je to vypočítavá lakotná babizna, se kterou by nikdo nechtěl mít nic dočinění. Jenže to Slepičkovi zrovna mají, protože je majitelkou domu, kde mají pronajatou hospodu. Jejich ne úplně ideální vztah naznačuje i přezdívka „bába Mašle“.

Manku „bába Mašle“ pěkně štve, ale jako majitelku nemovitosti si ji zkrátka musí předcházet, ať chce či ne. A koho Mašle vyloženě terorizuje, to je Slepičkův syn Olík.

Sdílejte článek