9. srpna 2023 15:29

Křetínského West Ham kupuje hráče, kterému se směje celý svět. Harry, vítej!

Muž, který je pro vlastní obranu větším nebezpečím než útočníci soupeře, mění dres. Harry Maguire se z Manchesteru United přesune do West Hamu, kde se potká s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem. Ve slavnému týmu má vlastnický podíl český miliardář Daniel Křetínský.

Harry Maguire se díky působení v Manchesteru United stal legendou. Legendou pro všechny fanoušky, kteří si z něj dlouhé měsíce utahují...

Říká se o něm, že je to jediný hráč na světě, který je pro tým zraněný cennější než zdravý. Říká se, že dokázal nastřílet za poločas hattrick vlastních gólů. A také se říká, že když ho brankář David de Gea viděl volného, tak raději kopl míč na tribunu...

Vedení West Hamu se ale rozhodlo, že Harrymu dá novou šanci. Anglický reprezentant přišel do týmu za 30 milionů liber, což je asi 845 milionů korun. Do Manchesteru přitom Maguire přišel v roce 2019 z Leicesteru za 80 milionů liber, tehdy byl považován za nejdražšího obránce světa.

V Manchesteru v uplynulé sezoně odehrál třicetiletý Maguire pouze osm zápasů v základní sestavě. Pravda, byl dlouho zraněný. Smlouva mu měla vypršet až v roce 2025, ale na trenérovi Eriku ten Hagovi je vidět velká úleva, že se bývalého kapitána dokázal zbavit.

Zdroj: BBC

Josef Šťastna

konzultant obsahu FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný