24. dubna 2017 10:39

Kpt. Tomáš Beran

Vrchní komisař oddělení vražd je sice mezi kriminalisty nejmladší, tvrdohlavý, zbrklý, netrpělivý, prchlivý, mladicky urputný a často bez pudu sebezáchovy, ale je hlavně pracovitý, přirozeně chytrý, přemýšlivý a má smysl pro spravedlnost a morálku. Obyčejný kluk z paneláku vyrůstal bez otce, všechno si vydřel pílí a houževnatostí, má rád sport a vyniká ve střelbě a v boxu.

Nedostudoval práva a radši nastoupil k policii, kde strávil roky na protidrogovém oddělení, než dostal výjimečnou šanci na oddělení vražd. Svou práci má rád a nevadí mu, že od kolegů fasuje případy, které nikdo nechce.

Po rozchodu s přítelkyní si shání bydlení a z nouze bydlí dočasně u své starostlivé matky. Na oddělení se vrací po dvou měsících postavení mimo službu kvůli spornému postupu během policejního zásahu, za což ho má stále v hledáčku Generální inspekce a policejní psycholog a hrozí mu vyhazov z práce. K tomu ke všemu ještě dostane na starost šéfovu známou, všetečnou a zvídavou spisovatelku, která mu leze na nervy a zdržuje ho v práci, ale také má osobní vazby na obávaného policejního psychologa Hofmana, který rozhoduje o jeho výpovědi. Beran chce obhájit své místo u policie a dokázat všem, že do elitního týmu kriminalistů mordparty i přes své mládí patří.

[[nid:2741435]]

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný