23. května 2016 16:03

Vybrali jsme 5 nejnapínavějších epizod Hvězdné brány. Viděli jste je všechny?

Někdy zábava, někdy mrazení.

Hvězdná brána si možná vysloužila pověst třeskuté komedie, i napínavé a dramatické díly jí však šly pěkně od ruky! Vzpomněli jsme na pět epizod, u kterých se naopak tajil dech!

V hadím hnízdě

Na konci 1. řady ještě diváci nevěděli, že se invaze na Zemi nikdy nedočkají – a tak bylo vyhlížení, jak hergot může SG-1 zvrátit Apophisovu invazi, mnohem napínavější než kdykoliv poté! Díl V hadím hnízdě patří mezi nejnapínavější momentky celého seriálu. Plánování, jak bude Země postupně zničena, i vyhýbání se patrolám na palubě Apophisovy lodi, to vše byly okamžiky, při nichž se tajil dech!

Velká cesta

Podobně tomu bylo v díle Velká cesta, tentokrát však z hlediska charakterů postav. Za těchto starých časů totiž nikdo nesledoval spoilery na internetu a tak nevěděl, že Daniel Jackson bude ze seriálu skutečně „permanentně“ odejit skrze svou „smrt“. Byť díl samotný není zrovna etalon napětí, závěrečný konec jedné postavy mu přesto dodal takové grády, že jsme kvůli tomu před obrazovkou zůstali sedět s otevřenou pusou.

Avalon + Počátek

Když většina zápletek skončila 8. řadou, už už to vypadalo, že se Hvězdná brána nedočká prodloužení. Namísto toho se mluvilo o novém seriálu Stargate Command, z něhož se nakonec stala 9. a 10. řada normální Hvězdné brány. Nový počátek sebou přinesl nové postavy, ale i nové nepřátele v podobě Oriů. Trojdíl Avalon + Počátek to vše umně nakopl podobně, jako tomu bylo v pilotním díle 1. řady. Mladická energie a strach z mocných kosmických záporáků byly zase zpět!

Ztracené město

Nemlich něco podobného platilo v 7. řadě během Ztraceného města. Díl, který měl původně být celovečerním filmem, si opět pohrával s tématem invaze. Tentokrát však zápletka v sobě spojila víc než jednu řadu trvající hledání ztraceného města Antiků, které disponovalo mocnými zbraněmi. O to fantastičtější byl závod s časem i odhalení, že se ústřední ztracené město nachází na Antarktidě. Ach, jak jsme z toho při prvním sledování byli vykulení…

Hrdinové

Kolem 7. řady seriálu už mladická internetová komunita sledovala pravidelně novinky – a ty týkající se dílu Hrdinové nebyly zrovna pozitivní. Vědělo se, že zemřela jedna z hlavní postav. Pro čím dál tím evidentnější únavu Richarda Deana Andersona se šuškalo, že by to mohl být sám O’Neill! A scénář epizody si s tím sám velmi zrůdně pohrával. Když se tak později odhalilo, že šlo o doktorku Fraiserovou, většina diváků pociťovala zvláštní mix úlevy a zároveň smutku. Na něco podobného nebyl nikdo u Hvězdné brány příliš zvyklý – a právě proto jsou Hrdinové dodnes pozoruhodným příspěvkem Hvězdné brány do seriálové historie!

Hvězdná brána je na Prima COOL k mání každý všední den v 10.25 a v 16.25.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný