24. července 2017 16:45

GALERIE: Co dnes dělají herci z Hvězdné brány? Zamířili do Středozemě nebo God of War!

Připomínka, že nikdo nemládneme.

Letos se slaví smutné výročí deseti let od konce Hvězdné brány. Život jde však dál nejen v domácnostech fanoušků, ale také u někdejších představitelů. Víte, kde jsou členové týmu SG-1 dnes?

Ben Browder

Chuck, Doctor Who, Arrow, Moderní rodina – Ben Browder je pořád k vidění, ačkoliv už nemá úplně fazonu "kapitána Ameriky" a jeho kariéra není tak zářivá, jako byla před dekádou a víc. V posledních čtyřech letech se navíc věnuje filmařině i z pohledu za kamerou – nejprve si před čtyřmi lety zahrál v adaptaci béčkové černé komedie Bad Kids Go to Hell a její letošní pokračování hodlá i sám zrežírovat.

Michael Shanks

Oproti tomu Michael Shanks byl mnohem protežovanějším seriálovým hercem. Střihl si role ve Status: Nežádoucí nebo Lovcích duchů, několikrát se objevil i v pokračování Hvězdné brány. Vedle menších projektů a televizních filmů se v posledních letech vrátil na obrazovky v primetime slotu – od roku 2012 totiž vystupuje v nemocničním dramatu říznutém nadpřirozenou story jménem Saving Hope, jenž se letos dočkal už čtvrté řady.

Amanda Tapping

Taktéž kariéra Amandy Tapping chvíli jela z popularity mezi fanoušky, na vlastní nohy se však z celého týmu postavila zřejmě nejvydatněji – zahrála si v seriálu Sanctuary, který se nakonec dočkal solidních čtyř řad, a dokonce sloužila jako jeho producentka. V průběhu 8. řady se pravidelně objevovala v Lovcích duchů, poté se pro změnu stala režisérkou – na triku má tři díly seriálu Continuum, v posledním roce také režírovala dva díly sci-fi Dark Matter, a to prosím pěkně včetně úvodu 2. řady! Kdo by to byl řekl, že z "Carterové" nakonec bude největší geek původní sestavy!

Claudia Black

I když se Claudia Black zapojila až do posledních dvou řad seriálu, zapsala se navždy do našich srdcí. Krom hrstky epizodních rolí v seriálech jako NCIS nebo Rock and Morty (!) ji dnes můžete slyšet zejména v animovaných filmech a hrách – své hlasivky propůjčila mimo jiné animáku Rango, ale rovněž Mass Effectu 2 (jako admirálka Xen), Gear War 3 (Sam Byrne) či naposledy Middle-earth: Shadow of Mordor (královna Marwen).

Christopher Judge

Chris si po konci Hvězdné brány zahrál v celé řadě konin – včetně Mega Shark vs. Mecha Shark či Sharknado 3! Krom toho se rovněž před čtyřmi lety znovu oženil (s modelkou) poté, co se rozešel (s jinou modelkou). Podobně jako Claudia Black i Chris si čas od času zamluví ve hrách či animácích – letos bylo ostatně potvrzeno, že právě jeho hlasem bude nově mluvit Kratos v dalším díle God of War.

Richard Dean Anderson

A to nejlepší na konec. Představitel Jacka O'Neilla už je dávno v hereckém důchodu. RDA si naposledy zahrál ve Stargate Universe v roce 2010, později se občas objevil v epizodním díle několika seriálů včetně Vychovávat Hope. Sám sebe si zahrál před třemi lety v sitcomu Don't Trust the B---- in Apartment 23. V poslední době rovněž ztratil knír i pupek, kterým se nedávno (po své operaci kolene) proslavil v médiích. Naposledy před pár týdny se objevil na Stargate conu, kde krom Hvězdné brány propagoval programy na ochranu přírody.

Hvězdná brána se na COOLu otevírá každý všední den v 16.10!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný