7. června 2016 20:55

Co nebylo v televizi: 4 příběhy ze světa Hvězdné brány, které nutně potřebujete znát!

Hvězdná brána vede i do světa knih, komiksů a her.

Ačkoliv Hvězdná brána již skončila, stále s její pomocí můžete objevovat nové světy a příběhy. Existuje totiž celá baterie knih, komiksů i hrstka her z jejího světa. Pro snazší orientaci jsme vybrali několik nejzajímavějších nebo nejlépe hodnocených neseriálových výletů skrze tento magický portál.

Kniha Stargate SG-1 & Atlantis: Far Horizons

Nemáte tolik času, abyste načítali dlouhé romány, jež zmíníme později? Nevadí! Výborně hodnocená kompilace povídek Far Horizons, mezi jejíž autory patří osvědčená Sally Malcolm, totiž nabídne všehochuť z obou hlavní seriálů a nejrůznějších časových období.

Některé z povídek se odehrávají po konci seriálu, jiné naopak rozkreslují a doplňují známé epizody, ať už v jejich průběhu či po nich. Jak už to chodí, žánry a styly se různí – právě díky tomu si však každý přijde alespoň na kus toho svého!

Komiks Stargate: Rebellion

A teď k něčemu zcela odlišnému. Existuje jistě celá řada běžných komiksů, z nichž některé dokonce navazují i na zakončený seriálový příběh. Přesně o těch však nyní řeč nebude – namísto toho se totiž soustředíme na komiks, který navazuje čistě a jenom pouze na první film!

Zapomeňte pro na většinu reálií seriálu. Hathor je v trilogii Rebellion za hlavní záporačku, Carterovou ani Teal'ca tu nenajdete a vše má daleko exotičtější kontury, než jaké si kdy seriál mohl dovolit! Právě díky tomu je ale série Rebellion fascinujícím nakoukáním do alternativní reality, jakou v seriálovém světě nechtěli nebo nemohli řešit!

Kniha SG-1: Permafrost

Nejlépe fanoušky hodnocený román pak nese jméno Permafrost a popisuje výpravu Daniela Jacksona na Island – kde se ve věčně zmrzlé půdě ukrývá jak dávné asgardské pohřebiště, tak i nebezpečí, které může ohrozit celé lidstvo (spoiler alert: zde o ledové zombies). Za knihou opět stojí Sally Malcolm, přičemž nejvíce si ohlasy pochvalují lehkost a krátkost, díky níž Permafrost připomíná epizodu seriálu.

V závěsu za Permafrost by však neměly zůstat ani různé další, starší romány, které jsou co do hodnocení v podstatě jen o kousíček horší. Patří mezi ně Roswell, Allegiance či Homecoming, který navazuje na zcela poslední díl Stargate Atlantis! Jejich popsání by si však žádalo vlastní článek, a to bychom byli bez zlatého hřebu, jímž je...

Herní modifikace Pegasus Chronicles pro Star Wars: Empire at War

Hry ze světa Hvězdné brány to vždycky měly kruté. Taktická střílečka The Alliance byla před vydáním zrušena, onlinovka Stargate Worlds později taktéž, a co z oficiálních her zbylo, byly obvykle jenom bizarnosti a snaha vydělat snadné peníze. S jedinou výjimkou – kterou je prakticky dekádu připravovaná modifikace pro strategii Star Wars: Empire at War.

Hra vyvíjená zdarma a čistě fanoušky nyní dovoluje osedlat armády i flotily světa Hvězdné brány. Zároveň je ve vývoji rovněž verze, která nabídne celou baterii map z planet známých ze seriálu a rozkreslí jeho reálie co do postav a technologií. Nebude to stejné, jako to bylo před obrazovkami – než však někdo obnoví seriál samotný, bude se z toho dát solidně zabíjet čas!

Hvězdná brána běží na Prima COOL každý všední den v 16.25!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný