12. května 2020 10:55

Spotify spustilo funkci pro společné poslouchání ve skupině

Největší hudební služba je zase o trochu víc sociální.

Hudba spojuje, řeklo si Spotify v době pandemie a spustilo novou funkci, která se jmenuje Skupinová relace. Můžete díky ní posluchat stejnou hudbu dohromady s přáteli, a kdokoli, kdo je ve vaši poslechové skupině, navíc může vybírat, co bude hrát. Jak to funguje?

Stačí v mobilu nebo na tabletu najet na obrazovku právě přehrávané skladby a v ní dole ťuknout na malou ikonku s obrazovkou repráčku a monitoru – připojit zařízení. V otevřeném menu scrollujte k nabídce Zahájit skupinovou relaci.

Stačí, abyste nechali načíst vaše přátele zobrazený čárový kód a oni se dostanou do vaší skupinové relace. Nebo pomocí tlačítka pod kódem načtete kód na telefonu či tabletu někoho jiného. Ve skupinové relaci můžete vybírat, přeskakovat či zastavit hudbu pro všechny ostatní a oni můžou udělat to samé.

Pokud chcete společný poslech ukončit, stačí zopakovat postup a pod nabídkou skupinové relace ťuknout Opustit relaci nebo Ukončit relaci – podle toho, zda jste zahájili relaci z vašeho zařízení.

Funkce je dostupná pouze pro Premium předplatitele a je součástí nejnovější verze Spotify. Pokud jste ji ve své iOS nebo Android aplikaci nenašli, zkuste aktualizovat nebo vyčkejte, až na vás v rámci aktualizací dojde řada.

Vyzkoušeli jste společný poslech ve skupině?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný