28. května 2020 11:24

Spotify konečně ruší velké omezení. Vaše hudební knihovna může neomezeně růst

Skvělá zpráva pro všechny, kdo si rádi budují pořádnou sbírku alb a skladeb.

Spotify konečně ruší omezení, po kterém volali fanoušci už roky. Skladby a alba si šlo totiž přidávat do své knihovny jen do momentu, kdy se zobrazila hláška, že je třeba odstranit nějaké staré, aby šly uložit nové. Jenže tuhle hlášku už uživatelé Spotify nikdy neuvidí.

Populární hudební služba totiž úplně zrušila limit, který dosud činil 10 tisíc skladeb na jednu knihovnu. Mělo by tak jít si do knihovny uložit až více než 50 milionů tracků, které Spotify celkem nabízí. Samozřejmě to není rozumný nápad, jelikož absurdně obrovská knihovna znamená větší nároky na úložiště, výkon i datové přenosy při jejím procházení, obzvlášť v mobilní aplikaci.

Limit 10 tisíc skladeb však stále platí pro jednotlivé playlisty a taky pro počet skladeb, které si lze stáhnout do mobilu či počítače k off-line poslechu. Neomezená knihovna je součástí nejnovější aktualizace, která se dostává k uživatelům postupně, takže je možné, že ještě není v Česku dostupná všem.

Spotify se momentálně zaměřuje taky na stále populárnější podcasty. Vylepšuje jejich procházení a hlavně rozšiřuje nabídku. Minulý týden podepsalo smlouvu s podcastovou hvězdou Joem Roganem, kterému za exkluzivní vysílání jeho The Joe Roagan Experience pouze na Spotify zaplatilo přes 100 milionů dolarů a celkově do nákupu podcastových pořadů investovalo už přes 700 milionů.

Vítáte zrušení limitu uložených skladeb na Spotify? Už jste ho dosáhli?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný