20. května 2019 11:30

Spotify získá populární funkci Příběhy. Budou ale fungovat jinak než na Facebooku či Instagramu

Taky písničky chutnají líp s příběhem.

Nejpopulárnější hudební služba Spotify přidává novou funkci Storyline neboli Příběh. Takzvané příběhy dobře znají uživatelé Facebooku a Instagramu, kde jde o speciální příspěvky, které zmizí do 24 hodin a můžete do nich vkládat třeba právě hudbu ze Spotify.

Jenže jak už je z trochu odlišného názvu patrné, Spotify nabídne jinou perspektivu příběhů. Půjde totiž o pozadí vzniku a nebo významu písniček, které k nim budou ukládat přímo autoři hudby nebo jejich vydavatelství. Bude se postupně zobrazovat přímo v aplikaci při přehrávání skladby a budete si jimi moci přeskakovat podobně jako třeba právě v okně s příběhy na Instagramu.

Jistě si říkate, že velice podobná funkce už je ve Spotify obsažena a jmenuje se Behind The Lyrics. Jenže ta čerpá informace z databáze aplikace Genius a v minulosti si už několik interpretů stěžovalo, že jsou nepravdivé nebo zkreslující.

Prozatím se okna Storyline a Behind The Lyrics zobrazují v testovací verzi nad sebou, což nevypadá zrovna přehledně. Při plném spuštění by však mohlo Spotify přijít s novým vzhledem. Týká se samozřejmě mobilní verze pro Android i iOS.

Čtete si na Spotify texty či pozadí vzniku skladeb?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný