22. ledna 2019 10:01

Spotify brzy umožní posluchačům zablokovat některou hudbu. Jak to bude fungovat?

Neříkejte, že to nevyužijete.

Spotify konečně vyslyšelo volání uživatelů. V chystané aktualizaci se dočkáme možnosti zablokovat určitého umělce, takže už ho nikdy neuslyšíme – přeskakovat se bude v playlistech, žebříčcích i všech rádio stanicích.

Funkci už můžou testovat vybraní uživatelé v iOS aplikaci, kteří ji velice ocenili, hlavně v různých automaticky generovaných playlistech, kde se tak můžou vyhnout umělci, který sice pasuje do jejich oblíbeného žánru, ale prostě ho z nějakého důvodu nemusí. Bohužel si všimli, že blokování nefunguje na skladby, v kterých tento umělec hostuje.

Spotify chtělo funkci blokování umělců nabídnout už v roce 2017, ale nakonec se rozhodlo jinak, teď se však k myšlence vrací. Spekuluje se, že za tím z velké části stojí nedávná kauza R&B zpěváka R. Kellyho, v rámci které se odkryla dlouhá historie sexuálního násilí i zneužívání s přesahem k pedofilii. Fanoušci žánru pak v protestu #MuteRKelly volali po možnosti zpěváka jednoduše zablokovat v playlistech či rádiích.

Brzy bude možné, aby si sami uživatelé zvolili, koho na Spotify nechtějí slyšet. Kdy přesně bude aktualizace dostupná globálně a zda bude nějaké omezení, třeba v počtu blokovaných umělců, prozatím není oficiálně potvrzeno.

Zablokujete si na Spotify nějakého umělce? Kdo to bude jako první?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný