1. června 2017 11:32

SOUTĚŽ: Vyhrajte 10 lístků na festival Beats for Love

Pátý ročník festivalu taneční hudby Beats for Love je průlomový v organizaci i produkci. Poprvé v historii se dostává i mimo samotné jádro industriálních Dolních Vítkovic. 26 metrů vysoká a téměř 50 metrů široká hlavní scéna bude stát na otevřené ploše s kapacitou až 40 000 fanoušků. Vystoupí zde například i legendární Fatboy Slim.

Hlavní scénu bude stavět tým techniků celkem šest dní. Na starost mají nejen samotnou konstrukci, ale také celkem téměř 200 světel, monstrózní ozvučení, speciální pyrotechnické efekty nebo unikátní laser show. Konstrukce váží přibližně 120 tun a dalších 50 tun se spotřebuje na její bezpečné zakotvení. Pokryje ji až 300 čtverečních metrů LED obrazovek, na kterých se budou prolínat vizuální efekty se záběry aktuálního dění na scéně. Nová stage slibuje audiovizuální zážitek jaký u nás ještě nebyl k vidění.

„Hlavní stage takovýchto parametrů pro nás už byla nutností, protože se festival rok od roku rozrůstá a chceme, aby si naši návštěvníci užili všechna vystoupení pohodlně. Navíc letos do Ostravy přivezeme světově i mezigeneračně proslulého Fatboy Slima či projekt Chase & Status, kteří s návštěvností určitě také zahýbou,“ popisuje ředitel festivalu Kamil Rudolf. Fatboy Slim vystoupí hned první den, čili ve středu, a Chase & Status pro změnu v pátek. Spolu s nimi si fanoušci užijí taky velice populární DJe jako Wilkinson, Sigala či Headhunterz, hip hopovou kapelu Dope D.O.D, projekt Dirtyphonics nebo tvrdší projekty jako Zatoxe a Miss K8! Z českých jmen na festivalu vystoupí například Majk Spirit s H16 a živou kapelou, Marpo a kapela Trouble Gang nebo alternativní Midi Lidi,” doplňuje Rudolf.

Česko–Slovensko–Polsko–Maďarsko – kdo s koho?

Neobvyklý mezinárodní přesah do festivalu letos vnese i dýdžejský souboj zemí Visegrádské čtyřky. Interpreti z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska budou soutěžit v celkem 5 kategoriích a výherce každé kategorie dostane šanci zahrát si na Beats for Love. O celkovém vítězi “DJ V4” pak rozhodne odborná porota složená z členů organizačního týmu.

V kůži Spider-Mana

Kromě hudby si návštěvníci užijí taky nabitý doprovodný program. V areálu se budou vyskytovat street performeři, živé sochy nebo parkouristi. Lidé si budou moci vyzkoušet třeba graffiti, jízdu na skateboardu nebo v rally autě. „V pomyslném obýváku si můžou odpočinout s oblíbeným X-boxem, playstationem a hlavně se zábavnou virtuální realitou. Kdo bude mít chuť si naopak zařádit, tak si může otestovat pohyb Spider-Mana na speciální pavoučí stěně,” usmívá se Kamil Rudolf.

Pomáháme srdcem

Stejně jako v loňských letech, i letos má festival charitativní přesah. Tento rok budou organizátoři vybírat peníze pro Kardiologické oddělení Městské nemocnice Ostrava. „Je v tom symbolika, protože náš festival má ve znaku srdce. A tak jsme se rozhodli pomoci malým i velkým pacientům, kteří právě se srdcem mají problémy. Za vybrané peníze pak nakoupíme třeba infuzní pumpy nebo antidekubitální matrace, které jim pomohou při léčbě,“ zmiňuje Rudolf.

Festivalová “sámoška” i sushi speciality

Novinek se dočká festivalový Love kemp. Umístěný bude za Velkým světem techniky a jeho součástí bude i obchod, kterému organizátoři přezdívají “festivalová sámoška”. Lidé si tady budou moci zakoupit pečivo, koláčky, salámy, sýry, paštiky, ale také hygienické potřeby jako sprchové gely nebo zubní kartáčky. V Love kempu nebude chybět ani hospoda, která bude fungovat 24 hodin denně. O gastronomické pochoutky v podobě sushi, grilovaných specialit a salátového baru pak nebude nouze ve VIP zóně. Pro VIP návštěvníky si organizátoři i letos připravili exkluzivní servis: vlastní parkoviště a vstup, keramické toalety nebo klimatizovanou chill zónu s praktickým zázemím. Nově si ale užijí festival celkem ve třech VIP zónách. Tam si vychutnají nejlepší výhled na drum'n'bass, house i multižánrovou hlavní scénu. Všichni návštěvníci si budou moci vychutnat čerstvé mořské pochoutky jako ústřice

Festival Beats for Love se letos koná 4 dny, ve dnech 5.–8.7.2017 v industriálním parku Dolní Vítkovice, Ostrava. Téměř 400 umělců z celého světa vystoupí na 13 pódiích. Vstupenky jsou aktuálně v prodeji za 590 Kč + poplatky předprodejce. V prodeji jsou i VIP vstupenky, a lístky do Love kempu, který letos dozná velkých změn k lepšímu. Veškeré informace naleznete na webových stránkách www.b4l.cz nebo na Facebook profilu Beast for Love.

ZDE soutěžte o 10 lístků na Beats for Love!

Soutěž končí 27. června ve 23.59, s otázkou vám určitě pomůže tohle video:

Herní řád najdete tady.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný