2. srpna 2023 10:55
Adam Vala

Lizzo čelí obvinění ze sexuálního obtěžování a napadení. Co se prý dělo v zákulisí její show?

Americká zpvěčka Lizzo čelí obvinění ze sexuálního obtěžování, napadení, diskriminace a pěstování nepřátelského pracovního prostředí.

Milá, sympatická a talentovaná? Až donedávna se zpěvačce Lizzo dařilo udržovat auru sice poměrně nápadné, přesto přátelské, vtipné a ohromně nadané zpěvačky, která se dokáže bavit s každým, její fanoušci pro ni znamenají všechno, a na první pohled by ani mouše neublížila. Tuhle reputaci teď ale mírně narušila nová žaloba od jejích bývalých tří tanečnic, které obvinily Lizzo a její společnost včetně vedoucí tanečnice Shirlene Quigley ze sexuálního obtěžování, napadení nebo rovnou diskriminace.

Arianna Davis, Crystal Williams a Noelle Rodriguez v dokumentu podaném u losangeleského soudu dále tvrdí, že byly zesměšňovány kvůli jejich vzhledu, musely podstoupit ponižující konkurz na svoji vlastní práci poté, co údajně konzumovaly alkohol na pracovišti, a ještě navíc jim zpěvaččin tým odmítal uhradit plnou mzdu. To ale zdaleka není všechno.

V žalobě dále stojí, že se musely účastnit různých sex show a navštěvovat během turné všelijaké striptýzové bary, zatímco byly vysmívány kvůli jejich panenství, byly předmětem neustálých pomluv a údajně jim byl i znemožněn volný pohyb. Samotná zpěvačka spolu s vedoucí tanečnicí pak podle nich byly těmi, kdo o těchto věcech rozhodoval nebo k nim ostatní naváděl, zatímco zbytek obviněných v žalobě neudělalo nic pro to, aby je v jejich chování zastavilo. Aby toho nebylo málo, od manažerského týmu zpěvačky složeného čistě z bělochů pravidelně docházelo k projevům rasismu vůči Davis, Williams a dalším tanečnicím jiného než afroamerického původu.

Lizzo zatím na tato šokující obvinění nijak nereagovala, na sociálních sítích se však mezitím objevil nový klip, v němž mladé dívce na koncertě v Austrálii říká, že je krásná a výjimečná a že by jednou mohla být tou nejlepší tanečnicí na světě. Dívka se zpěvačce svěřila, že zažila online šikanu. Lizzo na to řekla, že si lidé neuvědomí, jaké dlouhotrvající a vážné dopady mohou mít slova na ostatní. Netřeba dodávat, že fanoušci zpěvačky jsou momentálně zdrcení a čekají, jak se celá situace vyvrbí.

Zdroj: NBC News, Deadline

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný