13. června 2022 08:00

Legendární Guns N' Roses zahrají už 18. června v Česku. Na co se můžeme těšit?

Už příští víkend, v sobotu 18.června, vystoupí v rámci světového turné v pražských Letňanech jedna z největších kapel světového hard rocku, a to rovnou ve tříapůlhodinovém setu!

Momentálně sedmičlenná skupina Guns N´Roses se chlubí pověstí nejnebezpečnější kapely na světě kvůli svým výstřednostem a rock´n´rollovému stylu života. Z původní sestavy z roku 1985 v kapele dosud zpívá Axl Rose, na sólovou kytaru hraje Slash a na basu Duff McKagan, doplňují je kytarista Richard Fortus, Frank Ferrer na bicí a klávesisté Dizzy Reed a Melissa Reese.

Turné Guns N´Roses 2020 Tour začalo v lednu 2020 jediným koncertem, aby se kvůli pandemii vzápětí a později ještě několikrát přerušilo. Nyní se tedy konečně dočkají i čeští, případně slovenští fanoušci.

Kapela přislíbila hrát tři a půl hodiny, jednalo by se tedy historicky o nejdelší koncert v České republice. Setlist obsáhne téměř třicet skladeb ze všech jejich šesti desek, včetně celé řady převzatých skladeb od The Who, The Stooges, Hendrixova sóla a dalších.

Před deseti dny ve Španělsku kapela vůbec poprvé zahrála píseň Back in Black od AC/DC, s kterými Axl Rose stejnou píseň zazpíval na stejném místě v roce 2016, kdy s AC/DC působil v roli zpěváka.

„Bouchačky a růže“, „Gáni“ nebo ať jim říkáte jakkoliv, jsou konečně na starém kontinentu. Nenechte si tuhle smršť ujít! Vstupenky je možné ještě zakoupit na Ticketmaster, Ticketportal nebo skrze české stránky Live Nation.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný