24. dubna 2020 10:40

Fortnite zažilo největší koncert všech dob. Travis Scott překonal všechny rekordy

Zdá se to absurdní, ale největší koncert všech dob se konal v době koronaviru.

Houstonský rapper Travis Scott stanovil nový koncertní rekord. Jeho virtuální show ve hře Fornite se zúčastnilo 12,3 milionů lidí. Dosud držel rekord DJ a producent Marshmello, kterého loni sledovalo 10 milionů lidí, taky ve Fornite.

Tentokrát se však jedná dokonce o celou virtuální tour s názvem Astronomical. Travis Scott totiž ve Fornite vystoupí celkem pětkrát v pevně stanovených časech během tohoto víkendu. Každá show trvá jen něco přes deset minut, ale ukazuje nekonečné možnosti koncertů ve virtuálním prostoru.

Začíná celkem tradičně u pódia s hráči postávajícími kolem. K němu však přilétá Scottova kosmická loď/planeta. Pak dojde k výbuchu a celá mapa se promění v psychedelické interaktivní divadlo s obřím Scottem pochodujícím nad ostrovem a nabízejícím rychlý průřez svými hity.

S každým trackem se kompletně mění scéna i jeho podoba – chvíli třeba hráči mohou létat v neonovém světě ve stylu Trona, během pecky Highest in the Roomse svět se všemi hráči ponoří pod vodu.

Vývojáři z Epic Games se přitom poučili z chyb minulosti a zlepšili koncertní zážitek tím, že během koncertu odstranili herní UI, aby nerušilo vizuální zážitek a umožnili používat speciální taneční pohyby všem hráčům, tedy i těm, kteří si je nepořídili do samotné hry.

Je tohle nová podoba koncertů v době pandemie?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný